Wybory do Senatu 2015: Tadeusz Kopeć
1. Senat z założenia ma być "izbą rozsądku", jakim doświadczeniem i wiedzą oraz obyciem politycznym może się Pan pochwalić?
Jako Senator Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzam tezę, że Senat to „Izba rozsądku”. W Sejmie toczy się walka polityczna, ścierają się interesy partyjne. W Senacie ma miejsce prawdziwa refleksja pozwalająca stanowić lepsze i bardziej skuteczne prawo.
Po dwóch kadencjach przepracowanych w Sejmie RP i jednej w Senacie RP, dysponuję wiedzą i doświadczeniem dojrzałego parlamentarzysty. Moja praca została doceniona poprzez nominację mojej osoby na kandydata do Senatu przez władze PiS i Zjednoczonej Prawicy. Mam też w sobie wiele pokory oraz świadomość, że tak jak w wielu innych profesjach trzeba zdobywać stale poszerzać swoją wiedzę. To, czego już się nauczyłem stanowi mój potencjał, który w pełni wykorzystam w nowej kadencji, jeśli tak zadecydują Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego i Ziemi Żywieckiej.
2. Czy w przypadku ewentualnego głosowania byłby Pan za czy przeciw:
a) obniżeniu wieku emerytalnego
b) obniżenie stawki VAT
c) wprowadzeniu podatku katastralnego
d) likwidacji NFZ i finansowanie składek zdrowotnych i społecznych z budżetu państwa
e) likwidacji Funduszu Kościelnego
f) wprowadzeniu związków partnerskich osób tej samej płci
Każde z pytań wymagałoby obszernej odpowiedzi. Na mój pogląd w poszczególnych sprawach składa się wiele czynników, których tutaj nie sposób przedstawić. Pozwólcie jednak Państwo, że odpowiem krótko:
Obniżenie wieku emerytalnego - tak
Obniżenie stawki VAT - tak
Wprowadzenie podatku katastralnego - nie
Likwidacja NFZ i finansowanie składek zdrowotnych i społecznych z budżetu państwa - tak
Likwidacja Fundusz Kościelnego - nie
Wprowadzenie związków partnerskich osób tej samej płci – nie
3. Jaki jest główny cel, który chce Pan osiągnąć jako senator?
Mam kilka celów, bo Polska jest w bardzo ważnym i trudnym momencie, pełnym wielu potrzeb:
1. Nadrzędnym celem jest realizacja programu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy takich jak: 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emartyalnego do 60 dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn ,15% CIT dla małych firm, darmowe leki dla seniorów, minimalna stawka godzinowa – 12zł/brutto, przywrócenie obowiązku szkolnego od 7 lat, Narodowy Program Zatrudnienia oraz obrona polskiej ziemi.
2. Nadchodzące czasy niosą ze sobą wiele zagrożeń i bieżących problemów. Obawiamy się m.in. fali uchodźców. W tej sprawie nikt nas nie pyta o zdanie, a powinien, bo nasz głos jest najważniejszy.
3. Wysokość świadczeń socjalnych i pomocy rodzinie jest wciąż niewystarczająca. Dlatego mam przygotowane konkretne ustawy m.in. ustawę, która pozwoli uszczelnić system podatkowy i uzyskać do budżetu Państwa 720 mln zł rocznie z gier hazardowych i szarej strefy. Będzie je można przeznaczyć na pomoc rodzinom i potrzebującym dzieciom. Przygotowałem także projekty, które młodym ludziom ułatwią zakup lub wynajem tak potrzebnych mieszkań. W minionej kadencji zostały one odrzucone przez ministra finansów.
4. Priorytetem dla mnie jest też projekt dotyczący „Polski powiatowej”, w której żyjemy, a której dzisiaj nie dostrzegają wielkie aglomeracje. Ludzie mieszkający w naszym powiecie chcą żyć godnie. Płacimy takie same podatki i mamy takie samo prawo do dynamicznego rozwoju jak mieszkańcy dużych miast.
Jak widać nie startuję w tych wyborach z obietnicami lecz z konkretnym i gotowym materiałem do realizacji.
4. Dlaczego Pana zdaniem, wyższa izba parlamentu RP jest potrzebna?
Mimo że jestem Senatorem RP sądzę, że jeżeli w przyszłości taka będzie wola narodu, by zlikwidować tę Izbę - wówczas szanując zasadę demokracji, o którą przez wiele lat walczyliśmy należy się jej poddać. Jednak należy pamiętać, że dorobek odrodzonego Senatu jest bardzo wielki. To właśnie tam narodziły się najważniejsze inicjatywy dotyczące ustroju demokratycznego i samorządowego. Niemal wszystkie demokratyczne państwa świata posiadają dwuizbowy parlament.
5. Gdyby mógł Pan przeprowadzić referendum ogólnokrajowego, czego by ono dotyczyło?
Jest taka pokusa, aby łatwo i szybko sięgać po referendum jako sposób na podejmowanie decyzji w ważnych sprawach społecznych. Jednak warto zaznaczyć, że aby referendum było reprezentatywne wymaga rzetelnego przygotowania wszystkich uczestników. Muszą oni mieć pełną informację w rozstrzyganych sprawach, tak aby dokonując wyboru robili to świadomie i znali jego konsekwencje.
Gdyby przypadło mi ogłosić dziś referendum to chciałbym, aby Polacy mogli wypowiedzieć się w sprawie uchodźców. Uważam, że również na rozstrzygnięcie zasługują te problemy, które z wraz wieloma milionami podpisów obywateli złożone zostały w Sejmie, a dotychczasowy rząd odrzucił je bez rozpatrzenia.
6. Dlaczego wyborcy mają na Pana głosować - proszę podać 3 najważniejsze powody.
Niezręcznie mówić o samym sobie, ale przyjmując, że taka jest formuła tej rozmowy odpowiem, dlaczego warto oddać na mnie głos.
- Dysponuję dużym doświadczeniem i wiedzą ta temat pracy zarówno w Sejmie jak i w Senacie, a także w samorządzie. Skupiam się na uczciwej i rzetelnej pracy, co zostało zauważone w wielu rankingach, gdzie określono mnie jako najbardziej pracowitego i rzetelnego posła podbeskidzia w V i VI kadencji.
- Jestem ukształtowany przez zbiór uniwersalnych zasad i wartości chrześcijańskich. Na nich opieram swój światopogląd i nimi kieruję się w pracy i życiu.
- Nie angażuję się w parlamentarne w przepychanki, nie chcę być politycznym celebrytą. Minister Gowin w zeszły piątek na konferencji prasowej w Cieszynie powiedział o mnie, że jestem jedynym znanym mu człowiekiem, który nie ma wrogów, zarówno wewnątrz własnej partii jak i w innych. Zawsze w relacjach z innymi staram się szukać porozumienia.
- Jeśli mnie Państwo wybiorą - mam gotowe projekty, które zainicjowałem i pracę w nowej kadencji zacznę od konkretów na które tak czekają wyborcy.
Dzisiaj po raz kolejny poddaję się wyborczej weryfikacji. Tak jak dotychczas będę reprezentował wyborców godnie, z szacunkiem dla ich poglądów i dlatego z pokorą proszę o Państwa głos.
Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:
NG
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.