Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drzewa w grafice

Dlaczego drzewa są inspiracją dla artystów uprawiających grafikę warsztatową? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Elżbieta Kulej już w piątek (6.11) w ustrońskiej Galerii Muflon. Odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy artystki pt.: ''Drzewa w grafice'', czyli Banyany - cykl linorytów Elżbiety Kulej.

Elżbieta Kulej jest absolwentką ASP w Katowicach. Po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace w 2014. Sama mówi o sobie, że posiada nieustanną potrzebę tworzenia, obecnie pracuje nad cyklem obrazów olejnych, poświęconych przesłaniu dla ludzkości Papieża Jana Pawła II. Samodzielnie projektuje także biżuterię oraz ubrania. Zdobyła wyróżnienie w 2012 r. za najlepszy dyplom licencjacki ASP w Katowicach oraz w 2014 wyróżnienie za najlepszy dyplom magisterski ASP w Katowicach.

Cykl linorytów „Drzewa w grafice”, czyli Banyany został zainspirowany naturą – drzewami Banyan. To odnalezienie sposobu do stworzenia zindywidualizowanych form „Banianów” poprzez zastosowanie techniki linorytu. Artystka opowie także, dlaczego drzewa są inspiracją dla artystów uprawiających grafikę warsztatową.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (6.11) o godzinie 15.30. Wystawa  potrwa do 14.12. br.
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: