Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory do Sejmu 2015: Aleksandra Trybuś-Cieślar

Do wyborów niedaleko. Czy już znacie wszystkich kandydatów do Sejmu? Kandydatom z powiatu cieszyńskiego wysłaliśmy identyczne pięć pytań i poprosiliśmy ich o odpowiedź. Dziś na nasze pytania odpowiada Aleksandra Trybuś-Cieślar z Cieszyna, ''czwórka'' na liście nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP.

Do wszystkich kandydatów, których udało nam się namierzyć, drogą mailową lub na Facebooku wysłaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym.

1. Dlaczego zdecydowała się Pani na kandydowanie w wyborach do Sejmu RP?

To pytanie zadałam sobie 4 lata temu, gdy po raz pierwszy podejmowałam decyzję o wejściu do polityki. Teraz decyzja była dużo łatwiejsza, a powody jej podjęcia to naturalna konsekwencja mojej dotychczasowej pracy w Sejmie. Przez całą, 4-letnią kadencję intensywnie angażowałam się w wiele spraw, podejmowałam się różnych zadań zarówno w Sejmie jak i w regionie. Wiele zainicjowanych przeze mnie działań wymaga kontynuacji i dalszej uwagi. Podczas prac w Sejmie byłam wierna swoim ideałom i uważam, że mam jeszcze wiele do zrobienia.

2. Jakimi najważniejszymi osiągnięciami w życiu społecznym/politycznym może się Pani poszczycić?

Nie sposób przytoczyć wszystkich dobrych ustaw i zmian jakie przyjął sejm w czasie kadencji, w której pełniłam mandat posłanki. Wymienię zatem te, o których mniej się mówi, a przynoszą poprawę jakości życia. Są to: zmiana ustawy o zamówieniach publicznych znosząca dyktat najniższej ceny; ustawa krajobrazowa; ustawy dotyczące osób podejmujących się trudu posiadania i wychowania dzieci tj. wydłużenie urlopu macierzyńskiego, urlop tacierzyński, ustawa, która określa próg dochodów, od których można korzystać ze świadczeń socjalnych "złotówka za złotówkę"; inwestycje w infrastrukturę żłobków, przedszkoli i szkół, podnoszące jakość kształcenia. Nastąpił też wzrost nakładów na szkolnictwo wyższe oraz obronność kraju. A to tylko cześć ustaw, które przyjął Sejm VII kadencji, którego byłam częścią.

W życiu społecznym udało mi się być blisko ludzi, którzy zwracali się do mnie ze swoimi problemami. Drzwi mojego biura były i nadal są otwarte dla mieszkańców regionu. I mimo iż nie jestem w stanie rozwiązać wszystkich problemów trapiących mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, to zawsze służę czasem, radą i pomocą. Ogromny nacisk kładłam na bezpośrednie relacje z ludźmi, które moim zdaniem stanowią najlepszą formę kontaktu z mieszkańcami i lokalnym środowiskiem.

3. Jaki Pani zdaniem jest najważniejszy problem/zagadnienie związane z regionem, które jako posłanka będzie Pani starała się rozwiązać?

Aktualnie najważniejszym problemem regionu jest jego słaba dostępność komunikacyjna. Dobra, czyli sprawna, tania i szybka komunikacyjna jest podstawą rozwoju każdego regionu. Powiat cieszyński, po likwidacji PKS-u w Cieszynie i znacznemu ograniczeniu połączeń kolejowych, jest słabo skomunikowany nie tylko ze stolicą regionu, ale także z sąsiednim Bielskiem, gdzie zatrudnienie znajduje coraz więcej mieszkańców naszego powiatu. Szczególnie dotkliwie problem ten odczuwają mieszkańcy samego Cieszyna. Mamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć połączeń drogowych (S1, A1, „Wiślanka” i inne drogi lokalne), lecz nie wszyscy i nie zawsze mają możliwość korzystania z bogatej infrastruktury drogowej. Brakuje nam taniej komunikacji publicznej - połączeń kolejowych, z których korzystaliby uczniowie, studenci, czy osoby dojeżdżające do pracy. Reaktywacja połączeń i rewitalizacją linii kolejowej wymaga współdziałania samorządów na wszystkich szczeblach, także parlamentarzystów. To powinien być dla nas wspólny priorytet, niezależnie od przynależności politycznej.
W tej kadencji aktywnie uczestniczyłam w spotkaniach i podejmowałam interwencje, dotyczące uruchomienia linii kolejowej na trasie Bielsko-Biała - Cieszyn. Wydaje się, że z formalnego punktu widzenia sprawa jest już na bardzo dobrej drodze. Kluczowy fragment połączenia kolejowego linii 190, Cieszyn - Bielsko-Biała został wpisany do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jest to jednak początek drogi. Zrobię wszystko, aby projekt stał się rzeczywistością. W kwestii komunikacji regionalnej niezwykle istotne, z punktu widzenia np. ożywienia rynku pracy i rozwoju turystyki, byłoby także uruchomienie połączeń kolejowych na trasie Bielsko-Biała - Cieszyn - Frydek Mistek.

4. Jakie będzie Pani zdaniem największe wyzwanie dla nowego rządu?

Przede wszystkim utrzymanie dobrych tendencji wzrostu gospodarczego, czyli zachowanie kursu modernizacyjnego i proeuropejskiego, który przekłada się wprost na poziom życia Polaków. Kontynuacja dobrych zmian powinna być priorytetem nowego rządu. Po okresie, w którym najważniejszy był rozwój infrastruktury, akcent powinien być położony na jakość życia, czyli dalszy spadek bezrobocia i politykę prorodzinną. Polakom żyje się coraz lepiej, świadczą o tym wyniki przeprowadzonej diagnozy społecznej. Czy jest to zasługa otoczenia politycznego w ostatnich latach? Na to pytanie powinniśmy sobie odpowiedzieć sami.

5. Dlaczego wyborcy maja na Panią głosować - proszę podać 3 najważniejsze powody.


Jestem osobą pracowitą, otwartą i szczerą, nie nadużywam zaufania moich wyborców. Zawsze chętnie podejmuję się nowych wyzwań.
Rozumiem problemy mieszkańców, ponieważ sama nie nadużywam swojej pozycji politycznej, a moja rodzina ma podobne problemy jakie dotykają innych. Nie jestem więc oderwana od rzeczywistości, funkcjonuję jako mieszkanka Cieszyna i powiatu cieszyńskiego.
Jestem osobą, która bardzo ceni sobie życie rodzinne i tak jak każdy rodzic chcę, aby moje dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki, pracy i życia.
Ziemia Cieszyńska zasługuje na to, byśmy oddali jej to co w nas najlepsze i sumiennie pracowali dla coraz lepszego życia jej mieszkańców.

 

Aleksandra Trybuś-Cieślar - Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - miejsce nr 4

 

Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:


 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

37
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-21 11:00:53
koszor: Głównym osiągnięciem pani Trybuś i całej PO jest rozwiązywanie problemów, które wcześniej stworzyli. Drugi, równie ważny - skuteczne ukrywanie afer. Poza tym takie drobnostki jak ogłupianie narodu, wprowadzanie cichaczem ustaw szkodzących społeczeństwu, etc.
2015-10-21 11:06:03
koszor: Ponieważ pan Węglarzy uniemożliwił komentowanie, więc tą drogą chciałbym mu podziękować za solidną broszurę o swojej skromnej osobie, którą znalazłem w Głosie. Nie czytałem, przyznaję, ale dorzuciłem dzieciakom - zbierają dziś w szkole makulaturę.
2015-10-21 11:06:41
caczorekwakwa: Musiałbym być fest napity by zagłosować na to babsko
2015-10-21 12:55:27
kukuł: Ja na miejscu PEŁOwców wstydził bym się ludziom w oczy spojrzeć a oni jeszcze kampanie śmią prowadzić.Podziękujmy im wszystkim podczas wyborów za 8 lat ograbiania Polski.Nigdy więcej obcej agentury u władzy!!!
2015-10-21 13:09:54
java500: Ludzie Wy patrzycie i nie widzicie, żałosne i jeszcze raz żałosne , chyba się <br />czas wyprowadzić z Cieszyna , jeżeli powtórnie zostanie wybrana.
2015-10-21 13:29:15
kurtis: p. Węglarzy ominął 5 pytań do , bo wiedział że negatywne komentarze posypią się jak grom z nieba
2015-10-21 13:53:50
as355: Czy ktoś tych wszystkich OBIECUJĄCYCH rozliczy z obietnic ?. Bo jak do tych czas bywało,,,obiecać nie jest grzech ,a człowiek wszystko kupi jak mu pranie mózgu zrobią .Tylko kto mówi prawdę a kto kłamie by dostać się do koryta .Trudny wybór ,a POtem się w lustrze oglądać ,o zgrozo .
2015-10-21 13:57:41
as355: Och , Karol ,
2015-10-21 14:21:01
dyżurny: Gdzie byłaś Trybus jak twoi kolesie z powiatu zniszczyli dworzec PKS, który mógł służyć jezcze 50 lat ?? Zbiszczyli coś co było dobre, a teraz wielce chcą budować nowy i to mają za cel. Trzy i pół roku temu go zniszczyli i dalej hu... du... I kamieni kupa
2015-10-21 14:33:20
beata1: Jakoś tej Pani źle z oczu patrzy............................
2015-10-21 14:47:19
bodziow: Pani poseł i znowu tylko patrzenie z perspektywy Cieszyna. Cieszyn to jeden kraniec powiatu, a Zebrzydowice, Kończyce, Kaczyce czy Strumień i Chybie to drugi kraniec powiatu cieszyńskiego i tutaj ludzi pracują w pobliskim Jastrzębiu czy Żorach i Pszczynie (nie tylko Bielsko). Warto zajrzeć również w te zakątki powiatu cieszyńskiego i zapytać o problemy mieszkańców. Gmina Strumień słabo skomunikowana z Cieszynem i Pszczyną, a z Żorami czy Jastrzębiem to całkowity brak połączeń kolejowych jak i autobusowych. Mówicie, że górnictwo jest \&quot;deficytowe\&quot; ale dzięki środkom jakie odprowadzają do tych gmin kopalnie, to stać te gminy (Pawłowice, Żory) na darmową komunikację dla mieszkańców.
2015-10-21 15:24:55
X-menka: Tupet tej pani nie ma chyba granic. Nie wierzę, że pani tego nie widzi...nie czuje...że to wszystko co pani opowiada nie ma odbicia w rzeczywistości bardzo wielu ludzi, mojej rzeczywistości. Albo pani ma problem ze wzrokiem, albo ktoś zrobił pani porządne pranie mózgu.<br />
2015-10-21 15:41:44
koszor: \'\'Jestem osobą, która bardzo ceni sobie życie rodzinne i tak jak każdy rodzic chcę, aby moje dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki, pracy i życia.\'\'<br /><br />Jasne! Najlepsze warunki dla dzieci mają Polacy, którzy są na emigracji w Anglii czy Norwegii. To tam rodzi się najwięcej dzieci, bo młodzi mają wsparcie i nie boją się o przyszłość. To są dane potwierdzone badaniami i statystyką.Tymczasem Tuski, Kopacze, Trybusie i tym podobne 8 lat sukcesywnie opluwają rodzinę.
2015-10-21 15:44:05
koszor: Przypominam, że właśnie w POlandii odbiera się dzieci rodzinom z problemami finansowymi i oddaje rodzinom zastępczym i tym rodzinom się płaci za wychowywanie.
2015-10-21 15:50:09
koszor: Ten dalszy spadek bezrobocia, o którym pani mówi, to w prostej linii wynik emigracji. Gdyby dzisiaj wróciło 2 miliony Polaków z emigracji, to bezrobocie wynosiłoby ponad 30%. Tylko prezydent - analfabeta, pseudonim \&quot;bulu\&quot;, może twierdzić, że żyjemy w złotym okresie polski.
2015-10-21 15:59:58
koszor: Tak. Ziemia Cieszyńska i cała ukochana Polska zasługują na to, co najlepsze. Dlatego należy nie dopuścić do sytuacji, żeby partia, która dwie kadencje spełniała tylko własne cele, zdradzając interes dobra Polaków, znowu doszła do władzy. <br /><br />Niech sobie ktoś głosuje na Kukiza, PiS czy Korwina. Wszystko jedno. Ale nie wolno nam wybrać partii, która gardzi Polakiem, a obcego chętnie wita. Otwórzcie oczy.
2015-10-21 16:19:01
jmbskoczow: gdyby nie portal OX i twoja kolezanka ze szkoly podstawoweji i sredniej to bym nie wiedzial ze bylas w sejmie az 4 lata..ile razy cos powiedzialas w sejmie?...medialana to nie jestes
2015-10-21 17:04:32
mysza320: Nie marnujcie głosu na Trybuś!Nie pozwólcie,aby kolejne 4 lata tkwiła przy korycie na koszt podatnika!Nasz koszt.Pomyślcie dwa razy,zanim postawicie krzyżyk przy tym nazwisku...Wierzę w Was :)
2015-10-21 17:07:11
mysza320: Głosujmy na Stanisława Szweda!
2015-10-21 17:44:01
jmbskoczow: wyprowadzilas sie do czech masz meza czecha to startuj do czeskiego parlamentu jak ci w polsce zle
2015-10-21 18:11:33
dyżurny: Po wyborach ta baba powinna puszki zbierać pod kauflandem, ale czeskim nie polskim
2015-10-21 19:21:28
alternatywy 5: \&quot; Nie sposób przytoczyć wszystkich dobrych ustaw i zmian jakie przyjął sejm w czasie kadencji, \&quot; I tu po raz pierwszy parsknąłem nie do opanowania śmiechem, uf Dalej już nie czytałem z obawy na wzrost ciśnienia w żyłach.<br /><br />Taak, koszor dobrze to ujął &gt; Wszystko jedno. Ale nie wolno nam wybrać partii, która gardzi Polakiem, a obcego chętnie wita. &lt; POprostu chamy nad chamami!
2015-10-21 19:33:02
arovr6: [URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/db8ddf6afb9d7d22][IMG]http://images76.fotosik.pl/1/db8ddf6afb9d7d22med.jpg[/IMG][/URL]
2015-10-21 21:18:10
obserwator ludowy: Zlazły się pod ankietę kandydatki dwojga nazwisk Oli wszystkie pisowskie łajzy jak wszy do ruskiej czapki przeto obserwator ludowy dedykuje kandydatce dwojga nazwisk piosenkę:<br /><br />Poszła Ola na spacerek<br />Na słoneczko, na wiaterek<br />A tu lecą jej na głowe<br />Liście złote i brązowe...(x2)<br /><br />Myśli Ola - \&quot;Liści tyle<br />Zrobię bukiet z nich za chwilę<br />La, la, la, la, la, la, la, la, la<br />La, la, la, la, la, la, la, la, la
2015-10-21 22:00:07
Donek: Dlaczego komentarze do K. Węglarzy wyłączone. To jest ta demokracja. Czego się boi dziadek, że nie dostanie na nim suchej nitki. Tyle superlatyw i tyle pochwał na jego stronie aż się dostaje zawrotu głowy. Czy pracownicy jego zakładu byli i obecni też mają o nim takie dobre zdanie. Ja mówię stanowczo nie dla tego pana a zwłaszcza dla jego betonu komunistycznego. Zagłosujecie na Barcika.
2015-10-22 08:22:46
erik: Za PO -brak odpowiedzialnosci prokuratorów,sędziów ,policji ,posłów .komorników ,którzy bezkarnie eksmitują ludzi na bruk -brak odpowiedzialności urzędów skarbowych ,ktorzy niejedną firmę doprowadzili do upadłości.-doprowadziło do dyktowania praw mafiom.Podwojona biurokracja ,wysokie zarobki poslów ,imunitety to efekt rządów PO ,i nikt za nic nie odpowiada.pan Węglarzy -czas najwyższy na emeryturę bo czas życia krótki jest
2015-10-22 08:30:59
venis: Pytacie co zrobila? No przeciez na spacerki po lasku z dziadkami chodzila! Dobry interesik dla siebie zrobila.
2015-10-22 10:25:52
!QAZ: Do Koszora - jak masz jakies pytania do profesora Karola to mu je zadaj konkretnie i bez zloscliwosci , a wylaczenia komentarza stosuja tez inni kandydaci . Betonu komunistycznego u nas w kraju juz jest nieduzo i na pewno do niego nie nalezy Karol Weglarzy bo ma zdrowe i postepowe myslenie i znakomicie dziala na rzecz nie tylko swoich korzysci ale i spoleczenstwa w ktorym zyje. Radze w tych czterech zakladach pracownikow zapytac. A przedsiebiorczosc , aktywnosc i gromadzenie pieniedzy to nie grzech tylko zaleta szczegolnie jezeli nimi z innymi sie dzieli . Zastanow sie wiec co mowisz a papiery IPN o uznaniu go pokrzywdzonym są autentyczne i rozliczenie za cale swoje zycie kazdego spotka nie tylko Jego ale Ciebie też.<br />Te inne uwagi np Donka czy alternatywy5 sa niepowzne i niemerytoryczne rtylko zlosliwe ale trudno . Barcik noic wspolnego zziemia cieszynska nie ma i nie bedzie mial wiec strata glosu a senator Tadeusz nowy przechrzta z PO do PiSu tym bardziej na glos nie zasluguje. A jesli juz mowimy o sznowaniu czlowieka to PiS dopiero pokaże jak go nisko traktuje bo kazdy dla Nich to podejrzany jesli nie jest znimi . A TO BARDZO GROZNA IDEOLOGIA , ale narod szybko sie przekona !! Pozdrawiam
2015-10-22 11:12:25
Wyborca 456: Wg komentarzy tu przedstawionych można odnieść wrażenie, że nasz Cieszyński, a co tam, cała Polska to kupa gruzu wokół której skaczą sami nieudacznicy.<br />Nie umiem tego pojąć jak można być zaślepionym i pełnym nienawiści i nie dostrzegać żadnych pozytywów.<br />Ale to takie nasze, nie ? Typowo polskie; im więcej narzekasz tym lepiej się czujesz.<br />Miałem lepsze mniemanie o Cieszyniakach, sądziłem, że więcej w nich pogody ducha, optymizmu, życzliwego spojrzenia na innch. <br />Ciekawe czy Ci, którzy wylewają tu swoje pomyje i frustracje mają porządek w swoim otoczeniu, w swoim życiu ? <br />Nie widzę tu żadnej rzeczowej dyskusji a tylko prostackie odzywki. Zero kultury.<br />Chcesz zmieniać świat ? Zacznij od siebie!!!
2015-10-22 12:18:14
!QAZ: Tak masz racje dogi wyborco 456 , bo gdybysmy byli zdrowa i pewną demokracja to takich napastliwych wpisow nikt by nie tolerowal a przynajmniej by je potepil . Bo walczylismy o swobode i wolna Polske a teraz corz bardziej sie dzielimy jak na forum miedzynarodowym zbrodnie ludobojstwa nie mozna rozliczyc to dlaczego stale w Polsce w gownach PRLu sie kotlujemy ? Przecież to duch komunizmu na nas sie msci ze nie umiemy od tego myslenia sie oderwać i jacyc wariaciu albo frustraci bzdury wypisuja by zdestabilizowac sytuacje w Kraju .
2015-10-22 12:29:03
!QAZ: Do erika --- za rzadow PO to rownież minister Gowin byl odpowiedzialny za wymiar sprawiedliwosci a teraz wielki Pisowiec wiec zanim cos napiszesz to zanalizuj sytuacje i fakty . Takie przechrzty sa najgorsze bo widzisz ze takie postacie ktore stale zmieniaja przekonania albo sa falszywe i udaja kogos innego niz sa bo tak im wygodnie to szybko gina.
2015-10-22 12:34:17
Iwan: !QAZ ja nie boję się PIS żyję uczciwie. PIS mogą się bać aferzyści. Dość straszenia PIS. To już było. Tak strasznie bronisz Węglarzego nie rozumiem. Był posłem za czasów PZPR zmienił kabot z PZPR na PO i z tym mu dobrze. Tam gdzie polityka tam są pieniądze tam są wpływy, Był przecież w sejmiku śląskim. Co może szary człowiek bez układów nic. A ten przy żłobie na telefon załatwi wszystko. Od pieniędzy przez zapewnienie pracy znajomym rodzinie przykładem PSL. Więc nie pisz głupot. ludzie przy korycie mają się dobrze i nie dbają o nas szaraków. Gdyby Węglarzy nie był w polityce i nie znał tych ludzi jego dokonania nie byłyby tak wysokie. Bo w tym Grodźcu nie dokonał nic takiego.
2015-10-22 13:19:37
kukuł: Wyborca za kogo ty nasz masz?Za bandę kretynów którzy nie widzą co się dzieje.Ludzie dziś potrafią i chcą korzystać z niezależnych mediów i opinii obserwatorów nie przekupionych przez rządzących.W Korei Północnej może ci uwierzą bo Polacy już się nabrać nie dadzą
2015-10-22 14:07:00
Wyborca 456: A co \&quot;kukuł\&quot; ? Głodny jesteś, prześladują cię, nie możesz spać spokojnie w nocy bo bombka ci spadnie na chałupę, a może jesteś wykluczony społecznie ? <br />Większość po prostu bluźni; mamy co jeść, w co się ubrać, żyjemy w pokoju i spokoju. Możemy jechać gdzie chcemy, posyłać dzieci do szkoły. Mamy po kilka aut przy domu, komputery, komórki, laptopy.<br />Ale ciągle będziemy narzekać bo to takie super, bo tak wypada.<br />Ja uważam, że im kto więcej narzeka tym większym jest nieudacznikiem. I tyle.<br />Ja wolę widzieć szklankę do połowy pełną. A jak ktoś ma do połowy pustą to już jego problem, i jego podejścia do życia.
2015-10-22 17:59:05
alternatywy 5: Brednie wygadujesz wyborco i !QAZ! Typowe komunistyczne gadanie. Mam się cieszyć z tego co mam, albo że na więcej mnie nie okradają? a ten co mnie okrada też chce się cieszyć, tylko że z dostatku. Różnica jest znacząca, tylko trzeba ją chcieć zauważyć. Zapracowałem sobie sam na chleb, ale posmarować już mi nie wolno, bo taki uczony mądrala uznaje, że mi to wystarczy, ale sam żyje na śmietance i jeszcze temu biednemu ma czelność zabierać omastę.Rzygać mi się chce na takich krętaczy i oszustów. Jesteście zarazą tej ziemi i trzeba was jak najszybciej wyplenić z życia publicznego. AMEN<br />Cenzura wam się marzy, o tak...jakie to kiedyś było wygodne - prawda?
2015-10-22 18:20:10
Wyborca 456: Nie mówię, że jest super i nie ma nic do poprawy. Nigdy nie jest tak , żeby nie mogło być lepiej. Ale zawsze też trzeba mieć moment refleksji, że dobrobyt jest zagwarantowany i, że nie może być gorzej. Ja protestuję tylko przeciwko temu ciągłemu narzekaniu, tak jakby nie było nic dobrego w tym naszym życiu. Nie mogę się też zgodzić z tym opluwaniem się nawzajem. Każdy ma prawo do swojego zdania ale w ramach, które nie ubliżają drugiemu. Ja byłem i na Zachodzie i na Wschodzie i umiem docenić stan, który teraz w Polsce mamy. A jak komuś tak bardzo źle to niech pojedzie na Wschód.... jak wróci to będzie całował naszą ziemię.<br />I kilka zdań dla narzekających:<br />- jeśli rano wstałeś z ciepłego łóżka i jesteś raczej zdrowy- masz większe szczęście niż milion ludzi, którzy a nie przeżyją najbliższych 7 dni,<br />- jeśli nie doświadczyłeś wojny, więzienia, tortur ani głodu- jesteś w lepszym położeniu niż pół miliarda ludzi na świecie,<br />- jeśli możesz chodzić /ale nie musisz/ do kościoła i nie jesteś prześladowany- masz więcej szczęścia niż miliard ludzi na Ziemi,<br />- jeśli masz dach nad głową, masz się w co ubrać, jedzenie w lodówce- jesteś bogatszy niż 75% pozostałych mieszkańców naszego globu,<br />- jeśli masz choć trochę w portfelu lub na koncie- jesteś w śród 8% najbogatszych ludzi na świecie,<br />- jeśli to czytasz to znaczy, że masz komputer lub komórkę albo tablet i dostęp do całego świata; i co najważniejsze - umiesz czytać i pisać czego nie potrafi ok. 2 miliardów ludzi na świecie.<br /><br />A teraz wygodnie rozsiądźcie się w fotelu i dalej narzekajcie........
2015-10-22 19:39:56
jankur1: Do \&quot;Wyborca 456\&quot;, Dawno już nie było tutaj na forum tak trafnej wypowiedzi. To co się kochanym politykom udało, to z kłócenie naszego Narodu. Pan Kopeć nic się nie różni od reszty: czy to PO czy z PiS czy inni. Każdy kto wygra wybory i zostanie posłem czy senatorem, zanim dojedzie do Warszawy zapomni kto go wybrał i co nam obiecał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: