Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą Ratować Organy

Po raz kolejny będziemy mieli okazję posłuchać niezwykłej muzyki w ramach cyklu ''Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego''. Już w najbliższą niedzielę (25.10) odbędzie się koncert charytatywny na rzecz odnowy zabytkowych organów Sauera, tym razem do akcji włączą się także artyści z Zaolzia.

W Kościele Jezusowym w ramach akcji „Ratujmy Organy”, wystąpiło już wiele artystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne zaprezentowali artyści z Słowacji, Niemiec, USA , czy Filipin. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać artystów z Czeskiej Republiki. Wystąpią: Hutnik – Polski Zespół Śpiewaczy z Trzyńca pod dyr. Cezarego Drzewieckiego, Melodia – Chór Żeński z Nawsia pod dyr. Aleksandry Zeman oraz Tamara Tomoszek– wokalistka z Trzyńca, której towarzyszyć będą Tomasz Lasota (gitara) i Zdeněk Holka (kontrabas).

Koncert organizowany jest przez parafię Ewangelicko- Augsburską w Cieszynie, poprowadzą go Ewa Sikora z Czeskiego Cieszyna i Piotr Sikora z Cieszyna.
 

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-22 12:41:25
!QAZ: Smutne ze przy takim apelu o godz 9 napisanym nie ma poparcia , wiec ja Go zapoczatkuje .Organy te sa najlepsze w regionie co mowili muzycy ktorezy grali we wszystkich edycjsach dekady muzyki organowej i az dziw mnie bierze ze dyrektorka domu kultury ktory jest teraz na szcescie DOMEM NARODOWYM nie zabiera glosu i nie wspiera tej inicjatywy . ALE coż jak ktos jest nie stela to nie zna historii bo nie chce znac i czuje bluesa co normalne, jesli dla kogos to byla odskocznia po wypaleniu sie na gornym Śląsku.<br />Wracajac do tematu to powiem ze ks proboszcz Sikora prawdziwy oredownik porozumienia miedzy ewangielikami i katolikami zrobil i robi nadal wiele by te wspaniale organy uratowac od zaglady. DLATEGO TEZ APELUJE ZEBY W DUCHU EKUMENIZMU TAKIEGO NORMALNEGO , REGIONALNEGO POMOC URATOWAC TEN INSTRUMENT I ZORGANIZOWAC JAKIES IMPREZY Z KTORYCH DOCHOD POSZEDL BY NA RENOWACJE ORGANOW. to takze apel do Pana Burmistrza i jemu podleglych placowek kulturalnych by wspomogly taka akcje ! Dziekuje za przeczytanie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: