Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wszystkich świętych – cały listopad

Kuria Bielsko-Żywiecka wydała komunikat, w którym zachęca wiernych do czczenia pamięci o zmarłych przez cały listopad. Te szczególne zalecenia dla wiernych wydał papież Franciszek, który wydłużył okres zyskania odpustu na cały listopad.

Kościół Ewangelicko-Augsburski zachęca, by w tym roku nie kupować zniczy i kwiatów, a zaoszczędzone pieniądze przekazać do dobry cel – na przykład walkę z chorobą COVID-19. Pisaliśmy na ten temat tutaj.

Jak podkreślił podczas piątkowej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie ustalono obostrzeń i zaleceń na czas święta Wszystkich Świętych. Czytaj więcej tutaj.

Zwierzchnik Kościoła Rzymskokatolickiego papież Franciszek, wydał dekret na mocy którego wydłużył na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze.

Również Kuria Bielsko-Żywiecka wydała komunikat, w którym zachęca, by nawiedzanie grobów bliskich zmarłych rozłożyć w czasie. - Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie. Zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób – apeluje wydział duszpasterstwa ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-24 19:06:09
Antykler Forte: po wywiadzie z Dziwiszem już tylko nieprzytomni albo niedorozwinięci mogą uznawać jakikolwiek autorytet hierarchów polskiego kościoła katolickiego - a odpusty niech sobie wsadzą tam, gdzie ich już większość owieczek w d.... ma
2020-10-25 11:56:38
donekT: Jeszcze stosunkowo niedawno, pewna linia światopoglądowo-polityczna próbowała PONOWNIE doprowadzić do rozbicia działającego na terytorium Polski Kościoła na tak nazwany ośrodek „toruński” i jemu przeciwstawny, planowany, mający być nazywanym „łagiewnickim”. Zalążków takiej działalności rozbijackiej możemy się doszukiwać już w PRL, kiedy poprzez nominację przyszłego JPII na biskupa, próbowano osłabić autorytet Stefana Wyszyńskiego. Władze były świadome, iż postacie bezsprzecznie wielkiego formatu różniły się w pewnych kwestiach. Plan próbowano powtórzyć również w okresie III RP, w Łagiewnikach powstało centrum JPII, a twarzą tego ośrodka ponoć miał być Stanisław Dziwisz. Projekt kreacji tego łagiewnickiego kościoła został pogrzebany już w latach 2010-2012. W 2007 został uruchomiony nawet specjalny kanał telewizyjny Religia.tv, który czynnie działał do 2012, natomiast do 2015 puszczał głównie powtórki, po czym stacja przestała funkcjonować. Na arenie Religia.tv występowały takie osobistości jak SZYMON HOŁOWNIA i RYSZARD PETRU. Ów KOŚCIÓŁ ŁAGIEWNICKI w założeniu miał promować tak nazywany OTWARTY KATOLICYZM (być może nawiązanie do projektów Adama Michnika z lat 80. XX w.), przedstawiać katolicyzm w formie rozwodnionej, bliskiej protestantyzmowi, gdzie chrześcijaństwo nawiązywałoby do form religijności zaczerpniętych z innych wyznań np. joga. Katolicyzm miał być przedstawiany jako wyznanie równe innym religiom i usłużne wobec władzy. Ten łagiewnicki liberalny i "postępowy" kościół miał stanowić przeciwwagę dla konserwatywnego ośrodka toruńskiego. S. Dziwisz, potencjalna twarz inicjatywy, okazał się postacią bez charyzmy, typ pochlebcy, temu wizerunkowi nie pomógł nawet film dotyczący jego życiorysu, dodatkowo nieco oberwał nagłośnioną wówczas aferą w chilijskim episkopacie. Projekt upadł, a pewna partia wykreśliła DEKALOG ze swego programu i postanowiła zagospodarować elektorat SKRAJNEJ LEWICY i przejęła metody oraz retorykę tej linii światopoglądowo- ideowej.
2020-10-25 15:51:53
krzysztof.mm: normalnie przed 'wszystkimi świętymi' policja radzi nam tu co robić aby przeżyć itepe - ale dziś wiadomo, normalnie nie jest, nasze dzielne chłopaki pewnie też pojechały do Warszawy aby na Żoliborzu bronić życia niepotrzebnie poczętego - przyjadą to nam na pewno opowiedzą co i jak , póki co możemy w necie zobaczyć, jak polska policja mobilizuje się do walki: "Zgarnęli słuszny wpierdol. Jeszcze kilka takich operacji i bezkarne tłumy odważnych zaczną wyraźnie rzednieć", albo "Margot - Lempart / Dwa bratanki / Gaz, prąd, wpierdol / I w kajdanki" - tak trzymać opancerzeni gieroje, wielu już takich było przed wami, będzie kogo weryfikować i sądzić
2020-10-25 17:58:35
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Zastanawiam się kto podsuwa lewackiej dziczy takie pomysły ? Przecież to jest łamanie prawa i podlega pod paragrafy. Czy pomysłodawca poniesie konsekwencje czynów zabronionych przez prawo? Na pewno nie, natomiast zmanipulowane kobitki - aktywistki na pewno i wtedy będzie następny donośny „ kwik i beczenie „
2020-10-25 20:27:00
krzysztof.mm: goń się zakuty barani łbie
2020-10-25 22:58:11
politykier: Elektorat pewnej linii światopoglądowo-politycznej naprawdę jest godny "pozazdroszczenia". W końcu to politycy odzwierciedlają swoich wyborców.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: