Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów wspiera powiatowy transport zbiorowy

Transport publiczny wiąże się z kosztami, jednak jest to wydatek z punktu widzenia społecznego bardzo ważny. Pomocy finansowej przeznaczonej na realizację transportu zbiorowego Powiatowi Cieszyńskiego udzieliła również Gmina Skoczów. To odpowiedź na apel samego starostwa.

Początkiem roku Starosta Cieszyński zwrócił się do gmin w powiecie o udzielenie pomocy finansowej przeznaczonej na realizację transportu zbiorowego. Konkretnie chodzi o dopłatę do nowych linii komunikacyjnych. Prośba o wsparcie ma szczególny wydźwięk w gminach, do których uruchomione zostały dodatkowe kursy. W związku z tym radni ze Skoczowa zdecydowali o udzieleniu powiatowi wsparcia – z uwagi na fakt, iż część linii komunikacyjnych przebiega przez Gminę Skoczów proponuje się udzielić pomocy w kwocie 97.482 zł celem dofinansowania transportu zbiorowego na terenie powiatu cieszyńskiego – uzasadniali radni w uchwale. Uchwała została przyjęta podczas październikowej sesji jednogłośnie.

Dzięki wsparciu istnieje możliwość dostosowania ilości kursów do potrzeb mieszkańców oraz zapewnienia odpowiedniej ilości kursów w godzinach, gdy uczniowie zaczynają i kończą zajęcia lekcyjne.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-24 18:05:33
: "Proszę odejść czym prędzej! Chociaż można wyrazić to prościej." - Donald Tusk tłumaczy hasła z protestu przeciw aborcyjnemu szaleństwu kato-bolszewii, jestem za
2020-10-24 18:08:17
: a to "skoczowskie wsparcie dla powiatowego transportu" tyle warte, co fejkowe hasło wójcicy z Istebnej "Cieszyn głosuje na Dudę", w tym samym przez PiS rządzonym Skoczowie
2020-10-24 19:29:04
koszor: Nie masz już gdzie jadu wylewać, tak cię nienawiść zaślepia? Artykuł jest o transporcie.
2020-10-24 19:56:08
: koszorku nie irytuj się - płaskoziemców na razie władza nie zamierza eliminować, póki co są jej przydatni
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: