Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wrzucił szmaty do pieca

Szmaty, kable – to wrzucał do pieca jeden z mieszkańców Cieszyna. Namierzyła go Straż Miejska dronem.

Jakość powietrza w regionie jest coraz gorsza, także dziś prognozuje się złe powietrze, przekraczające normy dla pyłu zawieszonego: pisaliśmy: Złe powietrze! Lepiej zostać w domu! 

Niestety, do takiego stanu rzeczy przykładają się sami mieszkańcy – jednego nich złapali strażnicy miejscy w Cieszynie wczoraj, tj. 5 grudnia br.

- 5 grudnia- to kolejny dzień wzmożonych kontroli z użyciem drona, jakie przeprowadzali strażnicy miejscy z Cieszyna pod kątem jakości spalanych substancji w urządzeniach grzewczych. Tym razem, kierując się zgłoszeniami mieszkańców, strażnicy wzięli „pod lupę” ulice znajdujące się pomiędzy osiedlem Podgórze a UŚ. Między innymi ul. Staszica, Staffa, Niemcewicza, Kołłątaja i Przybosia. Na jednej z posesji strażnicy ujawnili spalanie odpadów (szmaty, stare kable), dodatkowo piec nie spełniał wymogów określonych w tzw. uchwale antysmogowej. Sprawca zatruwania powietrza otrzymał maksymalny mandat. Należy dodać, że to nie jedyny mandat za spalanie odpadów nałożony przez cieszyńskich strażników miejskich tego dnia – informuje Straż Miejska w Cieszynie.

Maksymalny mandat za spalanie śmieci to 500 zł.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-06 10:27:59
foma87: Przecież jaro mówił żeby tylko oponami nie palić
2023-12-06 10:34:34
ai2357: A co się dzieje na wsiach w powiecie gdzie nie ma SM... Jak ktoś ma prawdziwe pieniądze i rozum to kupuje nieruchomość jak najdalej od wiejskich zabudowań.
2023-12-06 12:31:37
Chciwy Marian: Strażnicy zrobili co w ich mocy ale mandat w wysokości 500 zł to dość łagodna kara za taki podły występek. Tak sobie myślę, że gdyby prawo na to zezwalało, to gęba takiego cwaniaczka powinna zostać upubliczniona co najmniej we wszystkich lokalnych mediach i w dodatku na jego koszt.
2023-12-06 16:55:38
Mach: Pragnę zwrócić uwagę, że w obecnym czasie nikt w Ukrainie nie rozmyśla nad wyborem sposobu ogrzewania i jakim piecem, byle żeby było się czym ogrzać. Jedni patrzą w stronę elektrowni jądrowych kiedy uderzy w reaktor jądrowy ruska rakieta i w jakim czasie ogromny obszar Europy zostanie tą ekologiczną czystą energią skażony. Ludzie giną tysiącami codziennie od pocisków z dział, które lądują w miejscach gdzie tli się jeszcze życie, na które wskazują dymiące kominy domów nie do końca jeszcze zniszczonych. Kilkaset kilometrów od nas ważą się losy Europy i nas samych i tylko czekać kiedy podzielimy los naszych wschodnich sąsiadów. My w sporach o czyste powietrze i pyły zawieszone dyskutujemy beztrosko czy stosowany piec jest zgodny z ustawą czy nie . Wszystko w waszych głowach się zmieni kiedy "bez trybu" walną w naszą infrastrukturę wrażliwą ruskie rakiety- a wtedy każde źródło ogrzewania również bez ustawy gwarantować wam będzie przeżycie kolejnej zimowej mroźnej nocy. Tam niepodległości ukraińskiej broni 700tys. armia zaprawionych w boju żołnierzy- nas ma w chwili obecnej bronić 42 tys. żołnierzy. Opamiętajcie się wszyscy!
2023-12-06 19:44:05
1234567890: A szmatami nie napolisz, najlepsze są meble lakierowane,cug je po tym taki , że wkręty z tych mebli aż kuminym wylatują;)
2023-12-07 07:01:21
oxjas1: Czyli kukizowal …
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: