Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

WOŚP! Co? Gdzie? Kiedy? cz. 5/5 Ustroń, Jaworze

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, okrzyknięta została najgłośniejszą orkiestra świata i nic w tym dziwnego, bo podczas finałowych wydarzeń można uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach. Co w niedziele czeka nas w naszym regionie - mnóstwo atrakcji! Wspólnie gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i zachęcamy Was do wzięcia udziału inicjatywach przygotowanych przez sztaby. A co i gdzie nas czeka?

Ustroń

Sztab w Ustroniu podał rozpiskę tego, co bedzie się tu działo! A działo się będzie wiele!

32. Finał WOŚP w Ustroniu// – Planujcie Razem z Nami!
Co, gdzie i kiedy będzie działo się w Ustroniu podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? ?
Orientacyjne godziny wydarzeń na rynku:
15.00 Otwarcie + Orkiestra Dęta KWK JAS MOS
15.45 Blok licytacji
16.00 Kapela Góralska Koniaków
16.30 Blok licytacji
16.45 Marika Sowa + Golden Action
17.20 Blok licytacji
17.30 Jan Siwy
18.00 Pokazy strażaków z PSP w Ustroniu
18.15 MocArt Harmonijka
18.45 Blok licytacji
19.30 8 lat w Tybecie
20.00 Światełko do nieba
20.30 Zakończenie
? Występy na Rynku:
Rozpocznie je Górnicza Dęta Orkiestra KWK Jas-Mos pod dyr. S. Skrzyszewskiego, po nich scenę przejmą kapela góralska z Koniakowa, Marika Sowa, Formacja taneczna Golden Action. Na koniec wieczoru muzyka dla koneserów z saksofonem w wykonaniu Jana Siwego oraz one-man show Grzegorza Matuszka-MocArt Harmnica, czyli harmonijki ustnej w starciu z największymi hitami. Wieczór zamknie cieszyński zespół 8 lat w Tybecie, znany m.in. z anteny Antyradio. ?
? Stoiska z Kulinariami:
Na Rynku zagoszczą Piwowarzy Domowi Tustela z tradycyjnym grzańcem, wędzarnią pełną smakołyków oraz bogactwem przysmaków. Warto spróbować! ??
⛸️ Lodowisko i Zabawy:
Tegoroczny Finał to nie tylko koncerty! Mamy dla Was lodowisko z grami, zabawami, animacjami i muzyką. Zbierajcie wspomnienia na śliskim lodzie! ⛸️?
? Wolontariusze i Kwesta:
Wolontariusze rozpoczną kwestę od godziny 9:00, a sztab mieścić się będzie w Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wantuły w Ustroniu.
⛷️❄️ Lekcja Narciarstwa Biegowego❄️⛷️
Współpracujemy z mieszkańcami Ustronia, którzy są ogromnym wsparciem dla naszego sztabu tworząc kolejne atrakcje. W tym roku jest to np. lekcja narciarstwa biegowego którą o godzinie 12.00 rozpocznie się kortów przy stacji Ustroń Brzegi a poprowadzi ją Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego – na ten moment konieczny jest własny sprzęt ale pracujemy nad rozwiązaniem tej kwestii.
?? Morsowanie – Zanurz się w Charytatywną Odwagę! ❄️?
Po raz kolejny razem z Morsy -Włóczykije Hermanice zapraszamy także na wał przy kolorowym moście gdzie w między 13 a 14 będzie można wziąć udział w morsowaniu w dużej grupie. Nie zabraknie rozgrzewki o którą w tym roku zadba Fantastic Ania, oprócz tego na wale będzie można skorzystać z mobilnej bali od Balia.Sauna.Ustroń od oraz mobilnej sauny od Taka Beka – Sauna Mobilna która później będzie dostępna także na rynku.?
?? Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy ??
Po dwuletniej przerwie Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy powraca do Ustronia, aby rozgrzać serca i stworzyć muzyczną ucztę podczas 32. Finału WOŚP! ??
Pod dyrekcją szefa zbójnickich kucharzy, ten zespół nie tylko zagra utwory góralskie, ale także poprowadzi wszystkich przed Karczma Góralska nad Wisłą. ??Spodziewajcie się góralskiej muzyki, plastycznych i manualnych zabaw dla najmłodszych oraz wielkiego gotowania, zbójowania i zbierania! ??
??Ryneczek Sisi??
Ostatnią strefą, której nie mogło zabraknąć na naszej Finałowej mapie, jest Ryneczek Sisi. W drodze pomiędzy bulwarami nad Wisłą a rynkiem warto wstąpić i sprawdzić, czy akurat nie występuje tam Jan Siwy lub Grzegorz Matuszek.
? Ustrońska Ciuchcia Świątecznej Pomocy:
Abyście niczego nie przegapili, Ustrońska Ciuchcia specjalną trasą kursować będzie według przygotowanego rozkładu jazdy. ?
? Przygotujcie się na Niezapomniany Dzień!
Zapraszamy mieszkańców i turystów na 32. Finał WOŚP w Ustroniu, który odbędzie się 28 stycznia 2024 r. Do zobaczenia!
 
Tak było przed rokiem:
 
 
 

 
JAWORZE


Wolontariusze z Jaworza zapraszają do centrum miejscowości, gdzie obok Gminnej Biblioteki, bedzie można wziąć udział w licznych atrakcjach.
Zaplanowano kiermasz ciast i ciateczek, sprzedaż gadżetów, zimową kiełabskę z grilla po strażacku, gorącą herbatę, pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy. OSP w Jaworzu zaprezentuje także sprzęt strażacki, będą także gry i zabawy z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.
Z kolei w Hali Sportowej odbędzie się Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego.

Kulminacyjnym momentem będzie światełko do nieba w wykonaniu Teatru Ognia Tesserakt.
Uczestnicy wydarzenia bedą takż eukłądać czerwone serce z przyniesionych na "Światełko do nieba" zniczy.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: