Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wójt wyjaśnia pewne sprawy

Czas wyjaśnić pewne sprawy – tekst o takim tytule o opublikował na stronie internetowej gminy Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek. Publikujemy go poniżej w całości.

Fatalny stan dróg wojewódzkich przebiegających przez naszą Gminę to problem, z którym borykamy się od lat. Dlatego jednym z moich priorytetów od początku kadencji jest ciągłe monitowanie oraz poszukiwanie możliwych rozwiązań aby DW 941 i DW 943 odpowiadał parametrom na miarę XXI wieku. Moja aktywna postawa w tym zakresie może nie jest widoczna, ponieważ nigdy się tym nie chwaliłem, uważając to za coś zupełnie normalnego ale są - mamy nadzieję - widoczne jej efekty. Nie każdy jednak chce zauważyć oczywiste fakty i przyznać, że coś się na tych drogach dobrego robi. Rozumiem osoby będące w opozycji do władz Gminy, im to po prostu wypada bo zasadą jest aby przeciwnika krytykować, a nie chwalić.

Wprawdzie do ideału jest jeszcze daleka droga ale nie można pominąć faktu, że moja zasługa jako Wójta, a pośrednio Rady Gminy jest wyremontowany odcinek 941 na Dzielcu w Istebnej oraz budowa chodnika i przebudowa drogi od Krzyżowej w Jaworzynce przez Beskid i dalej do Koniakowa. Zgodnie z podziałem kompetencji pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, inwestycje te należą do zadań własnych Marszałka Województwa Śląskiego. Jednak, aby mogły one być realizowane nie tylko angażowałem się w intensywne rozmowy z Marszałkiem, radnymi sejmiku i Zarządem Dróg Wojewódzkich, ale także udzieliliśmy pomocy finansowej oraz bezpośrednio prowadzimy roboty związane z budową chodnika i remontem nawierzchni od Krzyżowej po Małysze.

Cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób angażuje się w tą sprawę. Zwłaszcza cenny jest udział posłów o których mowa na forum. To może pomóc. Trzeba jednak zauważyć, że czym innym jest aktywność, której głównym celem jest kampania wyborcza, a czym innym jest rzeczywiste i skuteczne działanie w ciągu całej kadencji, bo takie podjąłem od samego początku.

W tym kontekście trzeba jasno podkreślić, że „interwencja” posłów i innych ważnych osób odbyła się w czasie, kiedy byłem już dawno po uzgodnieniach zarówno z Marszałkiem jak i ZDW. Z przykrością stwierdzam, że ostatnie informacje medialne na ten temat sugerują, jakoby drogi wojewódzkie na terenie naszej gminy były remontowane wyłącznie na skutek interwencji polityków, to daleko idąca nadinterpretacja, którą można określić jednym słowem; nieuczciwość.

Jak już wspomniałem, drogi wojewódzkie nie są w zakresie odpowiedzialności Gminy, ale przez to, że korzystają z nich głównie nasi mieszkańcy, nie stać nas na to aby nie zabiegać o ich właściwy stan. Wiele nam się już udało zrobić ,ale mam świadomość, że bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia, dlatego nadal będę usilnie dążyć do tego aby cała DW 943 od granicy państwa w Jasnowicach po węzeł drogowy i drogę ekspresową S-1 w Lalikach miała na wszystkich odcinkach nową nawierzchnię, a w najbardziej uczęszczanych przez pieszych miejscach także chodnik. Podobnie sprawy się mają w przypadku DW 941 od mostu na Olzie w Istebnej do ronda w Jaworzynce. Tu również od lat podejmuję starania i deklaruję pomoc merytoryczną oraz finansową. Tu również konieczne jest wykonanie nowej nawierzchni oraz przebudowa skrzyżowania w Istebnej Centrum.
Reasumując należy wyrazić uznanie dla każdego, kto zaangażował się w ten palący dla mieszkańców naszej Gminy i turystów problem. Jeśli będzie nas więcej to być może będzie większa skuteczność jednakże pod warunkiem, że nie będą to działania na pokaz i dla osiągnięcia wyłącznie celu politycznego, zwłaszcza w okresie poprzedzającym wybory. Oczekuję zwykłej uczciwości i rzetelności . Nasi mieszkańcy na to w pełni zasługują.

Rozumiem, że kampania wyborcza i walka polityczna weszły w decydującą fazę ale nikogo nie zwalnia to z obowiązku bycia uczciwym i rzetelnym w prezentowaniu faktów.


Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-21 15:14:16
Brzidok: Panie Mazurek, niech Pan oznakuje dojazd do tego nowego przejścia granicznego który Pan sam hucznie w Jaworzynce otwierał. Nawet mieszkańcy nie wiedzą gdzie to jest. https://www.google.pl/maps/@49.539897,18.8695851,3a,75y,142.42h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1scaVZ_MyKAzJHz6A4u9_N1w!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl&authuser=0
2018-09-21 18:38:33
jasio11: A czy to nie ten sam,
2018-09-21 18:50:48
jasio11: A czy to nie ten sam,co jechał na bani autem i teraz mówi o zwykłej ludzkiej uczciwości??? Dawno powinien stracić stanowisko
2018-09-21 22:13:03
bronek91: Jakie to szlachetne, iż w natłoku spraw związanych ze zbliżającymi się wyborami ktoś tak bezinteresownie myśli o drogach, zwłaszcza tych będących w gestii innego typu samorządu.Za drogi wojewódzkie w tym konkretnym przypadku odpowiedzialni są wszyscy mieszkańcy naszego województwa. Niestety nie wszyscy są tego świadomi. Jak mówi powiedzenie: Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Jestem ciekaw, gdzie poruszone w treści drogi zaprowadzą Pana Wójta. Jednak radziłbym się po nich poruszać zgodnie z zasadami obowiązującymi w ruchu lądowym.
2018-09-22 00:10:18
mieta: Bronek masz jakas obsesje na punkcie komentowania prawie wszystego co jest tu zamieszczane doslownie pod wszystkim zabierasz glos a nic niewnosisz do zadnego artykulu bo wszystko jest zawsze wszedzie zle na przekor wszystkiemu, jakbys byl niezrownowazony psychicznie!!!
2018-09-22 10:47:54
bronek91: mieta: Wprost przeciwnie, wypowiadam się pod małą ilością artykułów w stosunku do wszystkich zamieszczanych na tym portalu. Zabieram głos, ponieważ mam prawo. Czy łamię regulamin portalu? mieta: a co Ty wniosłeś do tematyki tego wątku i gdzie moja wcześniejsza wypowiedź jest w jakiś sposób niestosowna? Powiem więcej, to Twoja wypowiedź w ogóle nie odnosi się do treści artykułu. Jestem ciekaw gdzie jesteś kiedy pojawiają się wulgarne wpisy, te już Ci nie przeszkadzają?
2018-09-22 11:35:46
jasio11: mięta...ten gość to potencjalny zabójca za kierownicą,,, a ty go jeszcze bronisz...dzięki układom siedzi tam gdzie siedzi zamiast w więzieniu
2018-09-23 13:43:11
Rafał L: Do Szanownego Pana Wójta Henryka Gazurka: w kontekście powyższej wypowiedzi, mając na uwadze Pańskie zarzuty pod adresem kandydatów na Wójta Gminy Istebna, o przypisywaniu sobie nieuprawnionych zasług, czyli nieuczciwe chwyty stosowane w kampanii wyborczej, zwracam się do Szanownego Pana o spersonalizowanie adresata tych zarzutów. Ja chcę prowadzić kampanię wyborczą polegającą na uczciwości i przejrzystości. Z wyrazami szacunku. Rafał Legierski
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: