Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wojewódzki Budżet Obywatelski: można głosować

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. W jego ramach można wesprzeć zarówno projekty regionalne (także dotyczące powiatu cieszyńskiego), jak i wojewódzkie.

Do kategorii projektów "wojewódzkich" zakwalifikowano 17 inicjatyw mieszkańców województwa. Są to (kliknij w link, aby zobaczyć szczegóły):

Mieszkańcy województwa mogli też składać propozycje projektów, które będą realizowane w obrębie siedmiu podregionów - jeden z nich obejmuje powiaty cieszyński, bielski i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała. Głosować można na trzy inicjatywy:

  • Wyznaczenie Zbójnickiej Ścieżki Trzech Harnasi - miałaby biec od Trójstyku, przez Zwardoń, Milówkę aż do Rajczy. - Oprócz charakteru turystycznego ścieżka ma posiadać walory poznawczo historyczne dzięki ustawieniu tablic mówiących o faunie i florze regionu oraz uwarunkowaniach historycznych z naciskiem na tradycje zbójnickie i pasterskie - zapewniają pomysłodawcy (LINK). Jak dodają, planują także organizować cykliczną imprezę sportowo-turystyczną "Rajd Trzech Prezydentów".

  • Przygotowanie infrastruktury i wyposażenie Pracowni Aktywnej Edukacji - najprawdopodobniej mieściłaby się w Bielsku-Białej, gdzie siedzibę mają pomysłodawcy projektu. - Pracownia ma stać się miejscem organizacji zajęć warsztatowych i otwartych (angażujących także uczniów), umożliwiających nauczycielom wejście w rolę przewodnika i organizatora procesu uczenia się, które opiera się na samodzielnym działaniu podejmowanym przez ucznia - argumentują (LINK).

  • Wsparcie obywatelskie Szpitala Kolejowego w Wilkowicach - zakup samochodu do transportu pacjentów. Społeczna symbioza. - Szpital leczy pacjentów z całego Województwa Śląskiego, a szczególnie mieszkańców powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów i ich rodzin. Wsparcie Szpitala, który od kilkudziesięciu lat niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom regionu, poprzez zakup nowego, bezpiecznego samochodu dla potrzeb transportu pacjentów w nim leczonych, leży w interesie mieszkańców, gdyż służy podniesieniu jakości usług zdrowotnych - przekonują pomysłodawcy (LINK). 

Głosowanie trwa do 30 listopada i odbywa się drogą elektroniczną. Formularz dostępny jest tutaj - LINK. Na realizację wybranych przez mieszkańców projektów zarezerwowano kwotę 10 mln zł, z czego 1/4 zostanie przeznaczona na zadania wojewódzkie, a pozostała część na regionalne. 

Pisaliśmy:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: