Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rusza wojewódzki Budżet Obywatelski

Władze województwa śląskiego rozpoczęły właśnie działania promujące pierwszą edycję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 19 lipca odbywać się będą spotkania informacyjne w różnych miejscowościach regionu.

Spotkania będą miały charakter warsztatowy. - Uczestnicy - potencjalni zainteresowani złożeniem wniosku w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu - poznają zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego w województwie śląskim oraz poszczególne etapy jego wdrażania w 2019 i 2020 roku. W części warsztatowej będą omawiane przykłady zadań, które mogą być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego województwa - informuje oficjalna strona budżetu obywatelskiego.

Obecnie (stan na 17.06) szkolenia zaplanowano w ośmiu miejscowościach. Najbliższe względem Śląska Cieszyńskiego odbędzie się w Bielsku Białej już jutro (18.06) o godzinie 17:00 w Zamku Książąt Sułkowskich (ul. Wzgórze 16). Szczegółowy terminarz dostępny jest tutaj. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Zadania do realizacji w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego będzie można składać od 1 do 26 lipca br. Do 14 sierpnia zostanie opublikowana lista wniosków spełniających warunki formalne, a następnie wnioskodawcy będą mieli czas na ewentualne odwołania od decyzji. Głosowanie mieszkańców województwa (które będzie odbywać się elektronicznie na stronie internetowej) odbędzie się w terminie 12-30 listopada. Jego wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 18 grudnia. Pełny harmonogram znajdziecie tu.

Na realizację wybranych zadań zarezerwowano kwotę 10 mln zł, z czego 1/4 zostanie przeznaczona na zadania wojewódzkie, a 3/4 na projekty regionalne. Województwo śląskie zostało podzielone na 7 subregionów, a powiat cieszyński należy do pierwszego z nich (wraz z powiatami bielski, żywieckim i miastem Bielsko-Białą).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: