Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie daj się cukrzycy!

To smutne, lecz w obecnych czasach mamy do czynienia z epidemią cukrzycy, która wynika z prowadzenia nieodpowiedniego stylu życia. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że cukier znajduje się we wszystkich dostępnych na rynku produktach – czasem jest go po prostu więcej, a czasem mniej. Już 19 listopada o godz. 16:00 Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza na bezpłatny wykład z cyklu Pro Salute, podczas którego ekspertka Bożena Hoinkes opowie jak skutecznie bronić się przed rozwojem cukrzycy.

„Epidemia cukrzycy efektem stylu życia. Czy wiesz, że cukier jest wszędzie?” – tak swoje warsztaty zatytułowała ekspertka diabetolog, która w najbliższy wtorek będzie uświadamiać uczestników o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą biała śmierć. Czasem mogą upłynąć lata, zanim cukrzyca zostanie prawidłowo rozpoznana. Podczas wykładu Bożena Hoinkes odpowie na pytanie, jaki styl życia prowadzić, aby jej zapobiec oraz jak odżywiać się, gdy już na nią zachorujemy.

Po wykładzie uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego badania poziomu cukru oraz pomiaru ciśnienia tętniczego, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania w tym dniu z profesjonalnego badania. Wszystkie wykłady z cyklu „Pro Salute” są całkowicie bezpłatne i zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani zdrowym trybem życia. Szpital Śląski w Cieszynie zachęca również do przekazywania sugestii w kwestii tematyki wykładów w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia. Swoje propozycje można przesyłać na adres: prosalute@szpitalslaski.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spotkań „Pro Salute” dostępne są na bieżąco na stronie: www.szpitalslaski.pl oraz na plakatach.

mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: