Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Włóczykije zapraszają na kije

Grupa skoczowskich włóczykijów otwiera sezon. Wiosenny marsz zaplanowano na najbliższą niedzielę. Nie wiesz co to nordic-walking? Przyjdź, trenerzy wszystko ci wytłumaczą. Lubisz chodzić z kijami? Weź udział w imprezie.

To będzie wiosenny marsz dla wszystkich którzy chcą się rozruszać. Włóczykije ze Skoczowa zapraszają na marsz nornic-walking. 18 marca 2012r. o godz. 15.00 rozpocznie się wiosenne maszerowanie z kijami. – Trasa będzie miała 7-8 km. Nie będziemy się spieszyć, tak aby każdy mógł nadążyć tempa. Marsz poprzedzi rozgrzewka i instruktaż profesjonalnych trenerów odnośnie techniki chodzenia – mówi Zbigniew Jaworski, prezes stowarzyszenia „Włóczykije”.


Maszerować z kijami warto. Regularne uprawianie nornic walking ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. – Regularne marsze przynajmniej dwa razy w tygodniu poprawiają kondycję psychiczną i fizyczną, odstresowują, regulują ciśnienie, zmniejszają poziom cukru w organizmie – wylicza Zbigniew Jawoski.


Wiosenny marsz włóczykijów. To również okazja, aby dołączyć do stowarzyszenia. Członkowie skoczowskich włóczykijów maszerują dwa razy w tygodniu w środy i niedziele. – Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Spotykamy się na Małym Rynku w niedzielę o godz. 15.00. Stamtąd udajemy się na Rynek, gdzie zaplanowaliśmy rozgrzewkę i instruktaż marszu. Potem maszerować będziemy bulwarami wiślanymi do Górek – dodaje prezes „Włóczykijów”.


Po dotarciu na metę planowany jest konkurs z nagrodami.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: