Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Włamywacze wpadli

Mieszkańcy ul. Przepilińskiego w Cieszynie swojemu sąsiadowi są dłużni przynajmniej dobrą kawę. Dzięki jego czujności policja zatrzymała dwóch włamywaczy, którzy zrobili skok na mieszkania na znajdującym się nieopodal osiedlu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Kilka minut po 21.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony przez jednego z mieszkańców osiedla o tym, że na ulicy Przepilińskiego widział dwóch mężczyzn biegnących w kierunku ulicy Wiejskiej .   – Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby jeden z nich nie posiadał w rękach kosy spalinowej. Zgłaszający podał także ich rysopis. Skierowany natychmiast na interwencję patrol prewencji już po kilku minutach namierzył mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Mundurowi zauważyli ich w rejonie cmentarza komunalnego na ulicy Katowickiej, gdy przechodzili przez jezdnię. Na widok policyjnego radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać i wyraźnie przyspieszyli kroku. Stróże prawa zatrzymali obu podejrzanych. Nie mieli przy sobie kosy spalinowej. Za to jeden z nich miał w ręku laptop i pilot od telewizora, a drugi posiadał kabel elektryczny. Żaden z zatrzymanych nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia sprzętu. Funkcjonariusze ustalili, że sprzęt pochodzi z włamania do budynku na osiedlu domów jednorodzinnych w rejonie ulicy Przepilińskiego. Sprawcy włamali się do domu wykorzystując nieobecność właściciela – opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Obaj podejrzani pochodzą z Cieszyna i mają 29 oraz 35 lat. W chwili zatrzymania młodszy był pijany – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Na miejsce przestępstwa dyżurny skierował przewodnika z psem służbowym.  Pies tropiący podjął ślady, które prowadziły do cmentarza. Ślady wiodły także w zarośla na Wiejskiej, gdzie ukryta została kosa spalinowa i radiomagnetofon. Sprzęt został zwrócony właścicielowi. Straty jakie spowodowali złodzieje oszacowano na ponad 4.000 zł. Za włamanie grozi im do 10 lat więzienia.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: