Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła. Zainaugurowali jubileusz

50 lat minęło. Z tej okazji Społeczne Ognisko Muzyczne im. Jerzego Drozda w Wiśle rozpoczęło uroczyste obchody jubileuszowe. Cykl koncertów potrwa rok i będzie zmierzał do wielkiego finału, jaki zapowiedziano na kwiecień.

W koncercie uczestniczyło byłe i aktualne grono pedagogiczne szkoły, rodzice i przedstawiciele władz miasta. Grażyna Pruska - prezes Towarzystwa Miłośników Wisły wręczyła dyrektor szkoły Idze Baranowskiej - Jagiełło medal im. Kuryatty. Odznaczenie przyznawane jest szczególnie zasłużonym na polu artystycznym.

Koncert inauguracyjny był dedykowany obecnym na sali mamom z okazji ich święta. Zaprezentowali się uczniowie z większości sekcji i klas działających w Ognisku. Były popisy gitarowe, fortepianowe i akordeonowe. Młodzież grała na perkusji, wibrafonie i flecie prostym. Były popisy sekcji rytmicznej, do której uczęszczają nawet dzieci czteroletnie. Na zakończenie Zenon Zembol zaśpiewał szlagier Wojciecha Młynarskiego "Nie ma jak u mamy". Towarzyszyła mu sekcja wokalna i instrumentalno-rytmiczna.

Program koncertu był bardzo urozmaicony. Zawierał popularne utwory klasyczne: „Menuet” L. Boccheriniego, „Walc” a – moll F. Chopina, „Perpetuum mobile” C. Bohma oraz piosenki związane z Matką - „Co się stało z mamą” (z rep. M. Rodowicz), „Być kobietą” ( z rep. A. Majewskiej), „List do Matki” ( z rep. V. Villas), „Nie ma jak u mamy” (z rep. W. Młynarskiego) i dla obojga Rodziców zaśpiewano „Cudownych rodziców mam” ( z rep. U. Sipińskiej).

Ogromną niespodzianką było wręczenie przez Prezes Towarzystwa Przyjaciół Wisły p. Grażynę Pruską, Medalu im. Czesława Kuryatty Społecznemu Ognisku Muzycznemu im. J. Drozda w Wiśle, za zasługi na niwie kultury i sztuki. Medal przyznano uchwałą Zarządu TPW z dn. 6 maja 2015 roku.

Obchody Jubileuszu 50-lecia Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle będą trwały do kwietnia przyszłego roku.

Najbliższe koncerty:
29 maja, godz. 17.30
Dzień z akordeonem – wystąpią m.in. Państwo Ewa i Daniel Lisowie oraz grupa Śpiewacza Wańcy

12 czerwca, godz. 17.30
Dzień z gitarą, wystąpią m.in. Państwo Katarina i Franciszek Wieczorkowie

Wszystkie koncerty odbywają się w siedzibie Ogniska przy ul. 1 Maja 66 [willa Beskid]

 

Portal OX.PL objął jubileusz Ogniska patronatem medialnym.źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: