Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jajecznica cieszyńskich przewodników

25 maja członkowie Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie tradycyjną zielonoświątkową jajecznicę połączyli ze zwiedzaniem Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Wysłuchali prelekcji na temat dawnej kultury materialnej, poznali zasady pieczenia dobrego chleba, a także dowiedzieli się o tajnikach hodowli pszczół.

Ważnym elementem zwiedzania Chlebowej Chaty jest także degustacja domowych wyrobów. Prócz chleba i podpłomyków (te ostatnie piekli sami uczestnicy wycieczki w ramach przeprowadzonych przez gospodarzy Chaty warsztatów) można tam skosztować masła, smalcu czy miodu.

Po zwiedzeniu Chlebowej Chaty i wysłuchaniu prelekcji przewodnicy dzięki gościnności gospodarzy rozpalili ognisko pod chroniącą ich przed padającym tego dnia deszczem wiatą by usmażyć tradycyjną jajecznicę, podyskutować na branżowe tematy, wymienić się uwagami i doświadczeniami, a także po prostu pobyć w gronie znajomych i przyjaciół o podobnych zainteresowaniach.

Tego typu wyjazdy w teren pozwalają przewodnikom sprawdzić jak funkcjonują poszczególne obiekty turystyczne, wyrobić sobie zdanie czy warto dany obiekt polecać prowadzonym przez siebie grupom turystycznym, sprawdzić jak przygotowana i do jakich grup kierowana jest oferta. Dzięki temu przewodnicy mają rozeznanie jaką atrakcję w regionie polecić wycieczce przedszkolaków, a jaką starszej młodzieży czy dorosłym.

 (indi)źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-05-27 18:05:02
M1909: Jajecznicę się smarzy a nie gotuje !
2015-05-27 18:58:11
ciamajda: Jeśli już, to jajecznicę się SMAŻY!! \"M1909\", dałeś siary:))
2015-05-27 19:22:24
M1909: Jakie smażenie taka pisownia ....
2015-05-28 08:21:12
jan_122: ....i najlepiej smakuje z \"hlepkiem\".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: