Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła wspólnie z Giżyckiem

Wisła współpracuje z pięcioma miastami partnerskimi. To czeskie Hukvaldy, niemieckie Rheinhausen, serbskie Čoka, francuskie Bully-Les-Mines. Jest również jedno polskie - Jastarnia. Ale wiele wskazuje, że na liście partnerów pojawi się jeszcze jedna miejscowość. Mowa o Giżycku.
Odległość między obiema miejscowościami dosyć spora, mimo to kontakty już zostały zadzierzgnięte. W ubiegłym roku, podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiś
le gościła burmistrz Giżycka. Nasze miejscowości są gminami turystycznymi, więc tematów do wspólnych rozmów pomiędzy włodarzami nie brakowało. Teraz Wisła jedzie z rewizytą. Okazja jest szczególna bo Giżycko obchodzi w tym roku 400-lecie istnienia.
Współpracy na papierze jeszcze nie ma, ale już w zimie przybrała ona konkretną formę. W Beskidach gościła młodzież z Giżycka. W Jaworniku, w szkole mieli zapewniony nocleg. To dzieci, których rodziny korzystają z opieki społecznej. - mówi Lidia Forias zastępca burmistrza Wisły. W zimie dzieciaki korzystały z atrakcji Wisły.
 
Do tej pory dzieciaki z Wisły jeździły nad morze, do Jastarni. Teraz młodzież z tej beskidzkiej miejscowości pojedzie nad jeziora. Wyjazd ma być w lipcu, na miejscu mają nauczyć się m.in. żeglować. Pobyt w znacznej części jest finansowany z funduszu antyalkoholowego.
Takie umowy między miastami mają sens tylko wówczas, jeśli korzystają z nich mieszkańcy a nie samorządowcy - podkreśla Jan Poloczek burmistrz Wisły.
 
 
 
 
Współpraca miast to również doskonała okazja do promocji. W ostatnim czasie w Wiśle gościli przedstawiciele z Łeby. Także i Wisła będzie promowała się nad morzem.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: