Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Niezapominajki inspiruje do wypraw

Każdego roku w maju obchodzone jest święto, które inspiruje do działania - Dzień Niezapominajki. Z tej okazji na spotkanie z przyrodą wyruszyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Cisownicy.

W minioną środę (16.05.2012) uczniowie Szkoły Podstawowej w Cisownicy wyruszyli na spotkanie z cieszyńską przyrodą. Grupę oprowadzał Jana Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK  „Beskid Śląski” w Cieszynie.

Okazją do wycieczki był obchodzony każdego roku w maju Dzień Niezapominajki, który zachęca do wycieczek i kontaktu z przyrodą. 

- Wycieczkę rozpoczęliśmy ścieżką edukacyjno-przyrodniczą Nad Młynówką podziwiając grupę dwunastu pomników przyrody – relacjonuje Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK  „Beskid Śląski” w Cieszynie – następnie doszliśmy do trzeciego jazu na rzece Olzie, bacznie przyglądając się zainstalowanym tam urządzeniom hydrotechnicznym, oczywiście włącznie z nową elektrownią... 

Podczas spotkania z cieszyńską przyrodą nie mogło zabraknąć „wspinaczki” drewnianymi schodami, które prowadzą przez rezerwat Lasek Miejski nad Olzą do Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Lasek Miejski w Błogocicach. 

- Kolejnym etapem wycieczki był rezerwat  „Velke Doly”, który znajduje się po czeskiej stronie – wyjaśnia Jan Machała przewodniczący KOP - W trakcie wycieczki dostrzegliśmy wiele ciekawych roślin, między innymi: bodziszek leśny, obrazki plamiste, czworolisty, gajowiec żółty czy starzec jakubek oraz ginącą już osobliwość rezerwatów cieszyniankę wiosenną. I tak w miłej i pełnej atrakcji atmosferze wycieczka dobiegła końca. Podsumowaniem naszej wyprawy był konkurs wiedzy. W ten sposób wszyscy uczciliśmy Dzień Niezapominajki. Uczestnicy otrzymali również materiały promocyjne.

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: