Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła - pożar od papierosa

Policjanci z Wisły zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który wczoraj zaprószył ogień w zabytkowym budynku przy ul. Ochorowicza. Wstępnie straty oszacowano na 100000 zł. Mieszkaniec Wisły podczas przesłuchania przyznał się do nieumyślnego zaprószenia na skutek nieostrożnego obchodzenia się z ogniem.
Wczoraj około 12.00 w Wiśle na ul. Ochorowicza doszło do pożaru zabytkowego budynku. W akcji gaśniczej brało udział 7 jednostek straży pożarnej. Spaleniu uległo drewniane poddasze. Obiekt był niezamieszkały i należał do UM w Wiśle. Straty oszacowano na około sto tysięcy zł.
 
W tym samym dniu śledczy wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca. Dzisiaj (środa)  funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wiśle w wyniku podjętych działań operacyjnych wytypowali i ustalili osobę mającą związek z pożarem. Przed południem stróże prawa zatrzymali 49-letniego mieszkańca Wisły. Mężczyzna został już przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia. Z ustaleń śledczych wynika, że nie było to jego celowe działanie. Wczoraj nad ranem mężczyzna przedostał się do budynku. Wewnątrz zapalił papierosa, z którego żar spadł na podłogę. Po jakimś czasie mężczyzna opuścił budynek. – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej Policji. Ostateczna kwalifikacja czynu, którego dopuścił się 49-latek, zostanie przyjęta po otrzymaniu opinii biegłego oraz konsultacji z Prokuraturą.
 
Red.
 
źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: