Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pół miliona na dworzec

Najprawdopodobniej wiosną samorząd Wisły podpisze z władzami PKP umowę kupna dworca kolejowego w centrum miasta.
Już wiadomo, że za symboliczną złotówkę Wisła nie kupi dworca PKP wraz z przyległymi terenami. Negocjacje z zarządem PKP trwają od dłuższego czasu i zdaje się zmierzają ku końcowi. Jak informuje burmistrz Wisły Jan Poloczek, na najbliższe dni planowane jest spotkanie z przedstawicielami spółki, to będą już ostatnie rozmowy w tej sprawie.
 
Choć ostateczna kwota jaką PKP chce za budynki i teren wokół nie padła, to miejscy radni już zarezerwowali na ten cel w gminnym budżecie pół miliona złotych. Jednak kropka nad 'i' zostanie postawiona w momencie kiedy będę podpisywał akt notarialny – zastrzega Jan Poloczek, burmistrz Wisły. Choć, jak dopowiada, kwota o której początkowo była mowa była wyższa, to po negocjacjach udało się ją obniżyć. Być może, po kolejnych rozmowach będzie jeszcze niższa. W pierwszym kwartale tego roku ten temat zostanie sfinalizowany i miasto stanie się właścicielem tych terenów – zapowiada Poloczek.
 
Negocjacje z PKP obejmowały tylko i wyłącznie tereny i zabudowania w centrum. Nie rozważano przejęcia przez gminę dworca w Wiśle Głębce. Gdyby tak miało być, to kwota za dworzec w centrum, musiałaby być o wiele mniejsza. Bo Głębce wymagają wielu nakładów finansowych, słyszymy od burmistrza Wisły.
 
Więcej o tym temacie pisaliśmy w listopadzie w  materiale – Za ile Wisła kupi dworzec? oraz Będzie dworzec, będa zmiany .
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: