Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła ma dukaty

Miłośnicy numizmatyki powinni odwiedzić Wisłę. Po Zbójnickich Funtach przyszedł czas na Wiślańskie Dukaty. To kolejna moneta, która powinna zainteresować kolekcjonerów.
Płacić nim nie można, ale ma wartość pamiątkową. Wraz z początkiem maja, w Wiśle pojawiła się nowa moneta. To Wiślański Dukat. Został wybity przez Mennicę Śląską. Jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Jedna moneta została wykonana z mosiądzu, druga z alpaki. Obie wersje są wybite w 2 tysiącach sztuk.
Można je kupić w czternastu punktach w mieście – mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak z wydziału promocji Wisły. Promocja monety związana jest również z zbliżającym się jubileuszem. Miasto w tym roku obchodzi 50. rocznicę ustanowienia praw miejskich.
 
 
Na awersie dukata znajduje się logo Wisły, z hasłem – podróż do źródeł. Rewers to m.in. postać turysty. Pamiątkowa moneta kosztuje 8 zł.
To kolejna moneta okazjonalna związana z tym miastem. W 2009 roku wydawane były tutaj Funty Wiślańskie. Rok temu w kilku beskidzkich miejscowościach pojawiły się Funty Zbójnickie.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: