Wisełka z premierowym punktem

Tomasz Pilch wiódł prym spośród polskich skoczków podczas ostatnich konkursów FIS Cup w Villach. Zmagania w Austrii są przełomowe w karierze Jakuba Wisełki.

Tomasz Pilch odniósł zwycięstwo w sobotnim konkursie, a dzień później zajął 8. miejsce. Wiślanin wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla reprezentacji Polski na pierwsze zmagania Pucharu Kontynentalnego, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Powód do radości ma także jego kolega z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Jakub Wisełka.

18-latek już podczas treningów w Villach spisywał się bardzo dobrze – jeden z nich ukończył w czołowej „10”. Wisełce zabrakło szczęścia podczas sobotniej rywalizacji, którą ukończył na 31. miejscu – do awansu do rundy finałowej zabrakło mu zaledwie dwóch punktów. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego znalazł się w czołowej „30” dzień później i ostatecznie został sklasyfikowany na 30. pozycji.

Co to oznacza dla Wisełki? Zdobyty punkt umożliwia prawo startu w Pucharze Kontynentalnym.