„W dobrą stronę”

- Krok po kroczku, w dobrą stronę – przyznał Tomasz Pilch po zwycięstwie w sobotnim konkursie FIS Cup. Wiślanin uplasował się nieco niżej podczas niedzielnych zmagań w Villach, ale wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla reprezentacji Polski.

Tomasz Pilch (na zdj.) odniósł trzecie zwycięstwo w karierze w zawodach z cyklu FIS Cup, triumfując w sobotnie popołudnie w Villach, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Wiślanin nie miał zbyt wielkich szans na powtórzenie wyczynu w niedzielę.

21-latek awansował do rundy finałowej w dzisiejszym konkursie, ale na półmetku zajmował odległe, 18. miejsce. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał 90 metrów w pierwszej serii. Pilch poprawił się kilkanaście minut później, ponieważ wylądował aż osiem metrów dalej, co pozwoliło awansować do czołowej „10” i konkurs ukończył na 8. pozycji. Wiślanin świetnie spisał się w Austrii, dzięki czemu wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla reprezentacji Polski w Pucharze Kontynentalnym.