Nie sprawili niespodzianek

IV-ligowcy ze Śląska Cieszyńskiego mieli wysoko zawieszone poprzeczki w sobotnie popołudnie. Niestety, zarówno Kuźnia, jak i Błyskawica nie powiększyli swoich dorobków punktowych.

Błyskawicę Drogomyśl czekał wyjazd do Bielska-Białej, gdzie przyszło jej się zmierzyć z rezerwą Podbeskidzia. Goście mogli otworzyć wynik, ale Dominik Szczęch trafił w poprzeczkę. Natomiast skuteczni okazali się bielszczanie. Jan Borek pokonał Patryka Zapałę w 25. minucie. Gospodarze poszli za ciosem i jeszcze w pierwszej części spotkania dołożyli trzy trafienia. Ostatecznie, rezerwa Podbeskidzia wygrała aż 5:1, a jedyną bramkę dla drogomyślan zdobył Marcin Wysiński.

Na przełamanie czekają w Ustroniu. Kuźnia sięgnęła dotąd tylko po jeden punkt i miało to miejsce w połowie sierpnia. Ekipa spod Równicy nie miała łatwego zadania w ramach 6. kolejki, ponieważ wybrała się do lidera. Mogło się wydawać, że podopieczni Ryszarda Kłuska wywiozą choćby punkt z Czechowic-Dziedzic. Jednak gospodarze dopięli swego w 82. minucie, a futbolówkę do siatki skierował Wojciech Padło. Lider zadał jeszcze dwa ciosy w ostatnich minutach.