Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wigilia - złe wspomnienie

W wigilijny wieczór 14-letni chłopak trafił do szpitala, powodem było podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Z pewnością tego dnia wspominać miło nie będą również inne osoby, które zamiast przy wigilijnym stole, wieczór spędziły na obserwacji w szpitalu.

14-letni chłopak trafił do szpitala, powodem było podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (24.12.2011) w Brennej na ulicy Huta kilkanaście minut po godzinie 18.00. 

- Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 18.16. Na prośbę pogotowia ratunkowego dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla w budynku mieszkalnym. Wynik wskazywał 15 ppm (sposób wyrażania stężenia) – informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - 14-letni chłopak został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Tego samego dnia, kilkadziesiąt minut później do podobnego zdarzenia doszło w Cieszynie na ulicy Nowe Miasto. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 19.26 – potwierdza rzecznik PSP - Po przybyciu na miejsce wykonany został pomiar stężenia tlenku węgla. Detektor  wykazał 184 ppm w pomieszczeniach, które wcześniej były już wietrzone. Na miejscu zdarzenia obecne było również pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy trojgu poszkodowanym. Czwartej osobie do czasu przybycia drugiego ambulansu tlen podawał zastęp straży.

W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły na obserwację do szpitala.

Strachu "najadł" się tego dnia także mieszkaniec jednej z cieszyńskich kamienic, u którego w mieszkaniu pojawił się ogień. - Po dojechaniu na miejsce okazało się, że właściciel mieszkania próbował rozpalić ogień w piecu kaflowym z użyciem rozcieńczalnika. W momencie próby podpalenia rozcieńczalnik zaczął gwałtowanie się spalać...- wyjaśnia Michał Swoboda.

W tym przypadku skończyło się tylko na pouczeniu.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: