Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wielkanoc na Emiratach

Regionalny zespół Istebna w tym roku podarował sobie tradycyjne, polskie śniadanie wielkanocne. Zespół udał się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W planie koncert z okazji Dni Dziedzictwa Kulturowego w Sharjah, mieście mieszczącym się kilkanaście kilometrów od Dubaju.

 

My to w ogóle mamy jakieś szczęście – mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu Istebna. Jednak to nie tylko, szczęście decyduje o takich propozycjach koncertów, ale przede wszystkim talent. Zespolocy, jak sami o sobie mówią zwiedzili już kawał świata koncertowali nawet w Chinach, teraz udali się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tam spędzą Wielkanoc.  – To prawdopodobnie jedyne takie święta w życiu, więc nie żałujemy, choć pewnie będzie nam tradycji brakować – dodaje Papierzyński. Organizatorzy festiwalu stwierdzili, ze właśnie Istebna najlepiej zaprezentuje polski folklor. 

Zespół został zaproszony na Dni Dziedzictwa Kulturowego w Sharjah. Do miejscowości położonej niedaleko Dubaju pojechało 21 członków zespołu. Będą reprezentować nie tylko Beskidy, ale całą polską tradycję. Zespół spędzi tam 10 dni. O pogodę martwić się w te święta nie muszą, będzie tam ponad 30 stopni. – Taką tradycyjną polską Wielkanoc będziemy przeżywać w sercach. Pytałem członków zespołu czy im nie żal, to każdy się tylko uśmiechnął, bo tak egzotycznych świąt raczej nie będziemy już nigdy mieć–dodaje Papierzyński. 

Jednak jak mówi mimo egzotycznych wrażeń zespół chce przeżyć święta po polsku, również w duchowym wymiarze -  Chcemy uczestniczyć w polskiej Mszy św.  w Wielkanoc w stolicy ZEA. Polska ambasada jest zainteresowana naszym uczestnictwem – wyjaśnia Tadeusz Papierzyński.

Wyprawę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich można śledzić na facebookowym profilu zespołu. 

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: