Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej włamań w powiecie

Coraz więcej włamań w powiecie! Złodzieje włamują się do garaży, domów czy piwnic w biały dzień! Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- W ostatnim czasie w powiecie cieszyńskim odnotowaliśmy zwiększoną ilość włamań do domów, garaży i piwnic. Do zdarzeń tych doszło w ciągu dnia, w czasie, gdy domownicy przebywali w pracy bądź szkole. Złodzieje wyłamują okna albo drzwi i okradają mieszkania.Najczęściej łupem złodziei pada gotówka, biżuteria, sprzęt komputerowy i AGD, narzędzia i urządzenia budowlane. Bardzo często zdarzają się także kradzieże rowerów z klatek schodowych i piwnic – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

W sobotę zgłoszono trzy włamania i jedną kradzież. - Podczas nieobecności domowników z mieszkania w Dębowcu skradziono biżuterię wartą kilkaset złotych. W Skoczowie złodzieje włamali się do jednego z warsztatów. Tam sprawcy skradli gotówkę i piłę spalinową. W Cieszynie włamywacze splądrowali mieszkanie na jednym z osiedli w centrum miasta. Złodzieje zabrali biżuterię wartą 3 tys. złotych. Kolejną kradzież odnotowano na osiedlu Podgórze, gdzie z mieszkania zniknęły pieniądze i biżuteria. Pokrzywdzona oszacowała straty na 3,5 tys. złotych – podaje rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Naszą czujność powinny wzbudzić:
- zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy;
- osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji;
- osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu albo też wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci, gdyż sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego.

- Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny. Nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły – zauważa Domagała.

Policjanci apelują! - Informacje o niepokojących spostrzeżeniach prosimy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu cieszyńskiej policji pod numery telefonów alarmowych – 997, 112 lub 33 8516 200. Informacja ta może przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców! Najlepszą ochroną przed złodziejem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka! – dodaje policjant.
 

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-24 13:50:19
Przepierón: Drobnym złodziejaszkom obcinać palce, większym ręce, alimenciarzy posłać na przymusowe roboty a kryminalistów wysyłać na Sybir i zapanuje ład i porządek.
2016-10-24 15:15:10
janomo: Ale najpierw największych złodziei czyli polityków - wszystkich spakować i wysłać co najmniej na Księżyc, a najlepiej jeszcze gdzieś dalej!
2016-10-24 15:51:26
koszor: Przepierón - jak zazwyczaj się z tobą nie zgadzam, tak dzisiaj napisałeś samą prawdę.<br />
2016-10-24 19:47:57
An.: Zgadzam się z Przepierónem, tylko taka kara byłby odstraszająca od popełniania tego typu przestępstw. Średniowieczny pręgierz też wcale nie był takim złym wynnalazkiem i pomysłem. Kara publicznej chłosty, zamiast wyroku \&quot;W imieniu Rzeczpospolitej...\&quot; orzekającego warunkowe zawieszenie zasądzonej kary pozbawienia wolności, byłaby o wiele bardziej skuteczna, prosta w wykonaniu i o wiele mniej kosztowna. Nie uważam tego za przemoc i uwłaczanie godności człowieka, bo kara, to kara, powinna być skuteczna i resocjalizować przestępcę. Kto popełnia przestępstwo, powinien być świadom skutecznej kary, która go zresocjalizuje i sprawi, że sam nigdy do przestępstwa nie powróci. Na innych potencjalnych przestępców też to zadziała prewencyjnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: