Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wezwanie na ulicę Chabrów - pomiar na obecność czadu

W miniony czwartek (22.12.2011) dyżurny Straży Pożarnej w Ustroniu otrzymał wezwanie do jednego z domów przy ulicy Chabrów w Ustroniu.

Wezwanie do jednego z domów przy ulicy Chabrów w Ustroniu to kolejne już zgłoszenie w tym tygodniu, dotyczące pomiaru na obecność czadu w mieszkaniu. W tym przypadku przypuszczalnym powodem był brak wentylacji w łazience. 

- W czwartek (22.12.2011) o godzinie 10.50 dyżurny Straży Pożarnej w Ustroniu odebrał wezwanie do dokonania pomiaru. Pomiar wykazywał 20 ppm (sposób wyrażania stężenia). Pomieszczenie przewietrzono i ponownie użyto detektora, który tym razem wskazywał już 0 ppm – informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie  - Mieszkanie przekazano właścicielowi z poleceniem dokonania przeglądu piecyka gazowego.

Przypuszczalnym powodem był brak wentylacji w łazience.

Straż Pożarna ostrzega - BĄDŹ CZUJNY!!! Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem! - Można łatwo zapobiec powstawaniu tlenku węgla i jego przenikaniu do mieszkań, spełniając cztery podstawowe warunki bezpiecznego użytkowania urządzeń spalających gaz. Są to:prawidłowa instalacja, stały dopływ świeżego powietrza, swobodny odpływ spalin, właściwa eksploatacja zapewniająca dobry stan techniczny urządzenia gazowego. Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, brak jest właściwej wentylacji . Powoduje to powstawanie tlenku i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy więc zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w kampanii o charakterze informacyjno -prewencyjnej. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: