Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wejście od ulicy Głębokiej - muzeum jeszcze bardziej dostępne

To magiczne miejsce, w którym zachował się klimat dawnej drukarni. ''Nie znajdziesz tu nieboszczyków pod ścianą''. Mowa oczywiście o Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie powstało w 1996 roku. Tu gromadzone są wszelkie materiały mówiące o miejscowych drukarniach i dokumentujące działalność zasłużonych drukarzy. Teraz to magiczne miejsce w którym przechował się klimat dawnych czasów... czekają zmiany.

Jeszcze w tym roku Muzeum Drukarstwa w Cieszynie stanie przed kolejnymi zmianami.  W miejscu, gdzie do niedawna  znajdował się sklep „wszystko po 2,99” powstanie bezpośrednie wejście do budynku muzeum. Dzięki temu Muzeum Drukarstwa stanie się jeszcze bardziej dostępne dla turystów oraz mieszkańców miasta.

...Czcionki, matryce, urządzenia drukujące, introligatorskie, prasy dociskowe, klisze drzeworytnicze ...To jedyne takie muzeum w kraju, gdzie cały zgromadzony sprzęt i maszyny są sprawne. Perełka, która przyciąga pasjonatów drukarstwa, wkrótce otworzy się na jeszcze liczniejsze grono sympatyków.

- Muzeum Drukarstwa jest perełką na skalę całej Polski, dlatego zdecydowałem  o przekazaniu dodatkowego pomieszczenia na jego potrzeby. Uważam, że muzeum, zasługuje na to, by wejście do niego znajdowało się od ul. Głębokiej. Wpłynie to pozytywnie na działalność tej instytucji, a także na promocję  naszego miasta - uważa burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: