Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ważą się losy ośrodka zdrowia

Mieszkańcy Dębowca od lat korzystali z usług medycznych oferowanych przez tamtejszy Ośrodek Zdrowia. Jednak od 1 czerwca nie mają już takiej możliwości. Ośrodek został zamknięty ze względu na brak nowego najemcy.

 Spółka wynajmująca pomieszczenia pod usługi medyczne złożyła kilka miesięcy temu do Urzędu Gminy w Dębowcu wypowiedzenie. Wójt Gminy Tomasz Branny liczył na to, że z dniem 1 czerwca ośrodek będzie funkcjonował już z nowym najemcą. Ogłoszono przetarg na podstawową opiekę zdrowotną. Jednak na razie nowy najemca się nie znalazł, a mieszkańcy pytają co dalej? Temat ośrodka został poruszony również na ostatniej sesji Rady Gminy Dębowiec (28.05).

Na chwilę obecną nie został wyłoniony żaden najemca pomieszczeń Ośrodka Zdrowia. Ogłosiliśmy w zeszłym tygodniu kolejny przetarg. Mamy nadzieję, że tym razem uda się wyłonić nowego najemcę – przyznaje Wójt.

Dwa razy w roku kalendarzowym można składać bezkosztowo deklarację w dowolnej przychodni, dlatego jeżeli pojawi się taka możliwość i będą w Dębowcu w Ośrodku Zdrowia lekarze, to wtedy taką deklarację przynależności będzie można złożyć ponownie tutaj – zwraca uwagę Tomasz Branny.

 

Pisaliśmy: Dębowiec bez Ośrodka Zdrowia?

 

red

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: