Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydenta wybierzemy 28 czerwca

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała przed momentem termin wyborów prezydenckich. Pierwsza tura odbędzie się 28 czwerwca.

- PKW nie zgłosiła uwag do kalendarza wyborczego. Niedługo moje postanowienie ws. zarządzenia wyborów prezydenckich zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i ruszy kampania wyborcza. Chciałabym, żeby to była uczciwa rywalizacja - mówiła Witek, cytowana przez portal Onet

Kandydaci, którzy byli zarejestrowani przed pierwotnym terminem wyborów (10 maja), nie muszą zbierać po raz kolejny wymaganych 100 tys. podpisów. Jedynym nowym ubiegającym się o urząd jest Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) - swój komitet zobowiązany jest zgłosić do 5 czerwca (tak jak pozostali), a podpisy uzbierać w terminie do 10 czerwca.

Głosowanie odbywać się będzie w lokalach wyborczych, jednak wyborcy będą mogli zgłosić także chęć oddania głosu drogą korespondencyjną.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

47
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-03 12:21:17
hanbes: Niech wygra najlepszy...
2020-06-03 12:40:07
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jednak trzeba przyznać, że nigdy w Polsce nie było tak wrednej opozycji i do tego bez żadnych pomysłów dla społeczeństwa! PO dłuuuuugich "pracach" w senacie, polegających na wymyślaniu jak najlepiej zaszkodzić rządowi, stało się to co się stać powinno było już przed 10 maja. Nie chodziło o żadne bezpieczeństwo Polaków! Wreszcie padły słowa prawdy, o której wszyscy wiedzą i nic nie mówią, bo głos jednostki jest za cichy. Pani Marszałek powiedziała całą prawdę, ale opozycja dostała znowu białej gorączki, bo jej słowa pójdą na cały świat! Ilość nienawiści, kłamstw, pomówień i normalnych fekalii wylewanych na Rząd, Pana Prezydenta a teraz Panią Marszałek przez kodziarskich funkcyjnych przekracza po raz kolejny jakikolwiek pragmatyzm i logikę. No i po raz kolejny kodziarstwo zbierze tego efekty.
2020-06-03 13:08:51
rainman: Z innej beczki - wielkie brawa dla Trumpa za uznanie antify za organizację terrorystyczną.
2020-06-03 13:10:23
hanbes: od templariuszy nosisz tarczę ale tak jak ten rycerz masz zakuty łeb...
2020-06-03 13:47:13
jasper: Kolejne przekrety w PiS za panowania prezydenta Dudy - Fundacja Ex Bono - dzialajaca w latach 2019- 2020 dostala 9 mln zl z Funduszu Sprawiedliwosci na prowadzenie punktow pomocy ofiarom przestepstw w Opolu i Tychach. Jak czytamy - „Nie miała w takiej działalności żadnego doświadczenia, ale miała powiązania z PiS i Solidarną Polską. Po kilku miesiącach pracy w Opolu zniknęła. Nadzór nad funduszem sprawowal minister Zbigniew Ziobro, równocześnie szef Solidarnej Polski”. Wiecej na ten temat - https://plus.nto.pl/jak-opolskie-ofiary-przestepstw-zostaly-bez-pomocy-w-regionie-nie-ma-kto-im-pomagac/ar/c1-14706361. Motto wyborcze PiS - ojczyzne dojna dla mnie, moich krewnych i znajomych racz dac nam panie !!
2020-06-03 14:00:19
ciotka matylda: @pogromca .......... Przypomnij mi kto te wybory odwołał i na jakiej podstawie? Czy nie był to Kaczyński i Gowin odwołujący wybory bez żadnego trybu?
2020-06-03 14:10:14
hanbes: Ciociu kochana, na to pytanie prędzej odpowie mój pies niż ten zakuty rycerz...
2020-06-03 15:10:31
politykier: hanbes-Q, nasz portalowy Don Kichote, lepiej wracaj walczyć z "wiatrakami"...
2020-06-03 15:50:20
politykier: krzy-sio+ ciotka matylda, Już powszechnie wiadomo, że trzeba było wymienić kandydatkę na lepszy model...
2020-06-03 15:57:25
krzysztof.nm: no to wybieramy, najlepszy numer firmy Przekręty i Szumowiny: ✍ Fundacja związana z Solidarną Polską zostawiła na lodzie ofiary przestępstw i naraziła na niebezpieczeństwo dzieci Fundacja Ex Bono dostała 9 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie punktów pomocy ofiarom przestępstw w Opolu i Tychach. Nie miała w takiej działalności żadnego doświadczenia, ale miała powiązania z PiS i Solidarną Polską. Po kilku miesiącach pracy w Opolu zniknęła, zostawiając podopiecznych bez pomocy i z długami. Ale na tym się nie skończyło. ✍
2020-06-03 16:00:20
krzysztof.nm: ✍ OKO.press ustaliło, że: Fundacja Ex Bono, nie mając żadnego doświadczenia, wygrała dwa konkursy Ministerstwa Sprawiedliwości na pomoc ofiarom przestępstw na lata 2019-2021. ✍ Za ponad 9 mln złotych miała otworzyć i prowadzić ośrodki pomocy w Opolu i Tychach – bastionach Solidarnej Polski. ✍ W Opolu szukała pracowników dopiero po tym, jak wygrała konkurs. ✍ Po kilku miesiącach zniknęła z miasta z dnia na dzień, zostawiając ofiary przestępstw na lodzie (a część nawet z długami); ✍ Wkrótce potem organizowała obóz dla dzieci z rozbitych rodzin, także z poważnymi problemami psychologicznymi. Jak mówi szef ośrodka, w którym odbywał się obóz, fundacja „zataiła stan zdrowia uczestników, co naraziło bezpieczeństwo turnusu”; ✍ Mimo licznych nieprawidłowości, dalej prowadzi ośrodek w Tychach. ✍ Koordynatorką projektu jest tam działaczka Solidarnej Polski, blisko związana z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem. ✍ W ośrodku działa też inna działaczka SP z Częstochowy – asystentka posła Tadeusza Cymańskiego. ✍ Ministerstwo Sprawiedliwości przez prawie rok nie wybrało nowej organizacji, która mogłaby świadczyć pomoc w Opolu. ✍
2020-06-03 16:04:33
krzysztof.nm: złodzieje na tym świecie zawsze byli, są i będą - ale kiedy złodzieje zaczynają bezczelnie kraść w biały dzień i na oczach wszystkich i wszystkim się śmieją w nos - wtedy sytuacja zaczyna być poważna, bo to oznacza, że złodzieje czują się bezkarni i jutro mogą okraść w biały dzień i na oczach wszystkich także ciebie - i dokładnie taka jest dzisiaj sytuacja w Polsce, po 5 latach rządów bandy złodziei i oszustów z PiS
2020-06-03 16:12:34
jasper: Beda wybory, bo pandemia sie skonczyla, jest kwarantanna, bo sie nie skonczyla ?! [ ] Wazne, ze prezydent Duda ma kolejna kielbase wyborcza - oczko wodne +. Tak drodzy pisiewicze, za rada anzeja, kopcie sobie te oczka wodne, tylko odpowiednio glebokie, bo zawsze bedzie mozna popatrzec w swoje odbicie !
2020-06-03 17:54:31
krzysztof.nm: z marionetką PiS-owską w 2. rundzie wygra każdy - dlaczego? Kazik daje dobre uzasadnienie: ✍ Tu nie chodzi o to, że Jarosław Kaczyński odwiedził te cmentarze, tylko że inni nie mogli tego zrobić – mówi Kazik Staszewski, którego "Twój ból jest lepszy niż mój" wywołał potężną medialną i polityczną burzę. - Prawo w Polsce jest różne dla różnych ludzi i o tym jest ta piosenka przede wszystkim – dodaje. Kazik mocno krytykuje prezydenta Dudę i rządy PiS-u, zwłaszcza "kupowanie głosów, rozdawnictwo różnych przywilejów". - Hasło "Tyle jest warta partia, ile może dać stanowisk swoim ludziom" pozostaje w mocy. ✍
2020-06-03 17:56:12
krzysztof.nm: ✍ Przy polskim budżecie, który jest bardzo sztywny, to się okazało zgubne, bo jak przyszła sytuacja kryzysowa, jaką jest panika wywołana wirusem, ruchy finansowe jeśli chodzi o reakcję na niego są mocno ograniczone. Kasy nie ma. Zresztą, to szybkie odmrażanie gospodarki też wynika z tego, że za chwilę nie będzie czego odmrażać. Pandemia jest w jak największym rozkwicie. Codziennie mamy po kilkaset zachorowań, nawet więcej niż wcześniej. ✍
2020-06-03 20:28:17
politykier: Skoro wygra każdy, to dlaczego KOBIETA została w taki bezczelny i CHAMSKI sposób porzucona i wymieniona na MŁODSZY MODEL?
2020-06-03 20:30:27
politykier: Może w obawie przed posypaniem partii i przejęciem prymu na opozycji przez PSL?
2020-06-03 20:44:10
politykier: I w taki to PARTYJNY i INDYWIDUALNY sposób jest postrzegana POLSKA POLITYKA przez POLSKĄ KLASĘ POLITYCZNĄ... A potem dziwimy się, dlaczego pomimo posiadanego potencjału Polska BYŁA-JEST-I BĘDZIE traktowana jako przedmiot, a nie podmiot na arenie międzynarodowej... W NIEMCZECH, w FEDERACJI ROSYJSKIEJ, we FRANCJI interes państwa stoi ponad interesem partyjnym... W Polsce jest na odwrót...
2020-06-03 21:31:35
jasper: Jak mozna bylo sie spodziewac, PiS znowu szykuje jeden wielki balagan. Slucham jakie sa zasady przeprowadzenia wyborow korespondencyjnych i tradycyjnych i zastanawiam sie, jak w tym chaosie obywatel ma cokolwiek sie dowiedziec. Zamiast zostawic organizacje PKW, PiS sam jak zwykle rwie sie do organizacji a nic nie potrafi zrobic sensownie. Do tego z wystapienia dworki szarego posla pani Witek wynikalo, ze wladze w tym kraju ma opozycja a biedne PiS nie ma na nic wplywu ?!
2020-06-03 21:58:17
FoxTrot: Krzysiowi się znowu generator piany włączył, bo wkleja jedynie słuszne teksty z GWna i Njusłika. Jeszcze tylko przelogować się na wszystkie 12 kont i dawać łapki w górę :-)
2020-06-03 22:25:17
politykier: FoxTrot nawet nie trzeba się rozpisywać, wystarczy przedstawić sedno i krzysio+ od razu wyzwie od PiSu/faszystów/homofobów, wstawi jakiś komentarz w celu rozmycia kompromitacji, następnie uruchamia generator łapek... A niech się syneczek pobawi... kolegów sprzedał i w piaskownicy szefcia pozostał sam.
2020-06-03 22:44:20
jasper: Tak ! a w TVPiS na pasku, ze pincet+ to DAR zoliborskiego szarego posla dla suwerena, a nie pieniadze ciezko zarobione przez gorszy sort Polakow ...
2020-06-03 22:54:31
politykier: krzy-sio+ jasper, a po co Ty oglądasz tę propagandę? KAŻDA telewizja ze swej istoty ma SWÓJ przekaz... lepiej pomyśl jak wesprzeć B I E D R O N I A!
2020-06-03 23:19:34
jasper: Patologie rzadzenia sa w PiS spotegowane do tego stopnia, ze wszystkie poprzednie ekipy (bez wyjatkow ) moga uchodzic za wzor cnot i umiaru. Ale to bylo do przewidzenia dla kazdego potrafiacego obserwowac i samodzielnie myslec .PiS niczym nie rozni sie od sekty, to samo sekciarskie dzialanie , ten sam brak poszanowania prawa , ta sama chciwosc i zachlannosc. Ten sam brak kultury i umiaru. Ta sama nienawisc do kazdego majacego wlasne zdanie. Kazdy kandydat lepszy od obecnego prezydenta zwanego dlugopisem prezesa.
2020-06-03 23:26:32
politykier: krzy-sio+ jasper-Q, coś pod rozwagę, PiS i wszyscy poprzednicy do '89 wywodzą się Z TEGO SAMEGO środowiska i tworzą tę samą klasę polityczną... Dlatego powinieneś pójść na B I E D R O N I A!
2020-06-03 23:32:46
politykier: ... krzy-sio+ jasper-Q wystarczy, iż obecny prezydent jest DOBRYM PREZYDENTEM...
2020-06-03 23:33:20
politykier: ... nie musi być LEPSZY...
2020-06-03 23:38:03
politykier: krzy-sio+ jasper-Q skoro jednak twierdzisz, cytuję, że "Kazdy kandydat lepszy od obecnego prezydenta zwanego dlugopisem prezesa.", to uważasz, że przedstawiany przez pewne środowisko jako rzekomy "FASZYSTA" Bosak (dawny poplecznik R. Giertycha), twoim zdaniem jest również tym lepszym kandydatem?
2020-06-03 23:39:40
politykier: krzy-sio+ jasper-Q czyżbyś również i jego wspierał? Skoro każdy twoim zdaniem jest lepszy?
2020-06-03 23:40:28
politykier: krzy-sio+ jasper-Q, Do Giertycha i jego poglądów jakoś się przekonałeś...
2020-06-03 23:41:09
politykier: ....5 piw już zamówiłeś???
2020-06-03 23:48:39
jasper: - [ ] PAD to taki typowy pisowiec - bezdennie glupi, groteskowo bezczelny i niezmiennie zachwycony swoja tepota, mimo, ze caly czas sie uczy !  Tak zenujacego prezydenta jeszcze Polska nie miala.
2020-06-03 23:48:41
jasper: - [ ] PAD to taki typowy pisowiec - bezdennie glupi, groteskowo bezczelny i niezmiennie zachwycony swoja tepota, mimo, ze caly czas sie uczy !  Tak zenujacego prezydenta jeszcze Polska nie miala.
2020-06-04 00:06:05
politykier: ... Na to konto możesz postawić R. Giertychowi, i sobie również, po 5 piw!
2020-06-04 00:06:35
politykier: Biedroń nadchodzi!
2020-06-04 07:28:32
jasper: PAD idzie ... ! , po tych pisich aferach okradaniu Polakow, plonacych wysyPiSkach, kupowaniu wegla od ruskich i Mozambiku, wycinaniu cennej Puszczy, osmieszaniu Polski w swiecie, wyslaniu koscielnych dewotek do Brukseli, zabiciu koni w Janowie, oszukiwaniu, mataczeniu, rozbiciu polskiego wywiadu i wojska, likwidacji polskiej kultury i sztuki, dewastacji szkolnictwa, aferach z wiezami i kopertami szarego posla zwanego prezesem PiS , demontazu sluzby zdrowia (niech jada!), kryciu pedofili w KK, przepisywaniu milionowych majatkow na zony, by udawac "czystych". Do tego tysiace wielkich i malych szachrajstw, malwersacji, kantow, machlojek, szalbierstw i szwindli - nadal poparcie dla pana Dudy ?!! Ot, taka pisia zawzietosc! Nie wazne, ze zlodziej - bo to "swoj" zlodziej! Rodzinka zlodziei na swoim! Kto zrozumie Polakow !!
2020-06-04 08:06:34
politykier: Systemowy demontaż polskiej armii rozpoczął się od lotniska w Białej Podlaskiej... kto wówczas był szefem MON???
2020-06-04 08:08:07
politykier: ...Kto zrozumie Polakow !! ... krzy-sio+jasper-Q, mamy rozumień, iż na powrót zostałeś inter-NACJONALISTĄ???
2020-06-04 08:23:51
czesiohill: W Białej Podlaskiej lotnisko było szkolne. Podobnie jak w Radomiu, Tomaszowie Mazowieckim, Ułężu. I demontaż wojskowego szkolnictwa lotniczego rozpoczął się po dojściu solidaruchów do władzy. Szczytem były 4 lata bez naboru do Dęblina. No, ale na czym mają latać? Na tych 46 F-16, których połowa jest uziemiona, na tych starych MiG-29 czy Su-22 ??? Polskiego lotnictwa NIE MA i długo przy takich szefach MON (partyjnych bubkach nie mających o niczym pojęcia) nie będzie. Howk!
2020-06-04 15:36:52
pogromca ciemnoty: https://youtu.be/j2xovEoFi_Y
2020-06-04 17:45:46
politykier: ... po dojściu solidaruchów do władzy... Dokładnie, teraz czesiohill pomyśl, o którym ministrze MON piszę... Sprawa lotniska jest bardziej skomplikowana, szczegóły bez trudu znajdziesz. Ktoś powiedział, że Polski lotnik jest taki, że nawet poleci na drzwiach od stodoły...
2020-06-04 18:05:51
krzysztof.nm: no to się wyjaśniło.... bo jak widziałem parę dni temu szweda z kopciem i obaj w kaskach to coś mi nie pasowało...
2020-06-04 18:23:07
politykier: ... być może próbują brać od Ciebie krzy-sio+ wzór, Ty wiesz, jakie to uczucie sprzedać kolegów ...
2020-06-04 21:50:36
krzysztof.nm: budyń o z b r o d n i 5 lat temu: "Jeśli zostanę wybrany na prezydenta, to natychmiast będę rozmawiał z rządem o budowie elektrowni węglowej w Ostrołęce. Przerwanie tej inwestycji jest zbrodnią" - za jego kadencji i rządów PiS budowa została rozpoczęta i szybko zakończona, przyniosła już miliard złotych straty - straty oczywiście n a s z e j, podatników - bo bez wątpienia obłowił się przy tym przekręcie niejeden koleś z tej bandy złodziei i oszustów
2020-06-04 22:04:34
św. Patryk: W Cieszynie podpisy na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego można złożyć w piątek od 8 do 18 przy ul. Głębokiej 25 (I piętro)
2020-06-05 00:07:32
politykier: ... krzy-sio+ św. Patryk, od kiedy są zbierane i co na to KONSTYTUCJA?
2020-06-06 23:58:51
Jarek.K: https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e4/63/5b1fa5c1ec02b_p.jpg?1528888920
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: