Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dębowiec bez Ośrodka Zdrowia?

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Dębowiec” w Dębowcu został zamknięty, jak wiele ośrodków, ze względu na koronawirusa. Jednak w tym przypadku, jego dalsze funkcjonowanie, jest pod znakiem zapytania również ze względu na złożone wypowiedzenie przez wynajmujących pomieszczenia pod usługi medyczne.
Mieszkańcy Dębowca od lat korzystają z usług medycznych w Ośrodku Zdrowia, który znajduje się naprzeciwko Urzędu Gminy. ZZOZ „Dębowiec” już w latach 90. rozpoczął działalność w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej. W ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie. Wcześniej również w tym obiekcie prowadzono podobne usługi.

Obecnie Ośrodek Zdrowia jest zamknięty z powodu koronawirusa. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie szykują się pewne zmiany nie tylko ze względu na pandemię. Spółka wynajmująca pomieszczenia pod usługi medyczne złożyła do Urzędu Gminy w Dębowcu wypowiedzenie.

Ośrodek Zdrowia jest zamknięty ze względu na koronawirusa. Jest tylko możliwość telefonicznych konsultacji, wypisania recept. Jednak faktycznie wpłynęło do nas wypowiedzenie ze strony POZ - komentuje Wójt Gminy Tomasz Branny. Ośrodek będzie dalej funkcjonował, ale od 1 czerwca z nowym najemcą. W międzyczasie Urząd Gminy ogłosi przetarg na podstawową opiekę zdrowotną POZ. Mamy nadzieję, że przychodnia bez większego poślizgu będzie nadal działała i będzie dysponowała różnymi kategoriami lekarzy oraz specjalistów. Ponieważ nastąpi zmiana firmy zatrudniającej lekarzy jedynym, ale zarazem najważniejszym, warunkiem skorzystania z POZ w Dębowcu będzie wypełnienie nowej deklaracji przynależności do tego ośrodka –tłumaczy Wójt.  

 

MSZ

 

 
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-02 09:12:17
koszor: Jak można zamykać Ośrodki Zdrowia? Czy inne choroby już znikły? Niektórzy lekarze i pielęgniarki w szpitalach poświęcają się na maxa, a w przychodniach pochowali się ze strachu. Kasjerki mają odwagi niż "lekarze" w przychodniach. "Służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu"*(*-chyba, że się nie opłaca albo jest jakieś ryzyko).
2020-04-02 14:29:15
krzysztof.nn: a po co komu w Dębowcu ośrodek zdrowia? ustawi się telebim na 1500 cali i puści na okrągło gusła pompejańskie, do tego opary solne, trzy zdrowaśki i do urny...
2020-04-02 14:55:43
czerwony.slepowron: Dokładnie jak robią w Cieszynie. Tamtejszy samorząd już pomyślał o kolumbarium.
2020-04-02 18:02:49
jasper: A co to, msza w kosciele i modlitwa o zdrowko wam juz nie pomaga? 2mld na TVP, miliony na biznesmena dla Rydzyka. Raczki do modlitwy zlozyc, na kolana i koronki odprawiac, po rekach farorza calowac, boc one konsekrowane i nie zakazaja koronawirusem - jak mowili w TV trwam.
2020-04-02 22:09:31
donekT: jasper-Q, od kiedy oglądasz TV trwam??? Kto by pomyślał... Już wszystko wiadomo.
2020-04-02 23:46:14
jasper: Widzisz doneczku, gdybys ogladal tobys wiedzial :) A tak na marginesie, po slowach ks. Tadeusza Guza rozpetala sie awantura. Duchowny twierdzil - „ że wiernym nic nie grozi w kościele, bo Bóg nie roznosi wirusów, a kapłan ma konsekrowane dłonie. Teraz sprostowania domaga się lubelska kuria, a KUL, na którym wykłada duchowny, przesłał do redakcji naTemat oświadczenie ws. jego słów. „
2020-04-02 23:51:26
jasper: Wedlug KUL - „wypowiedzi ks. prof. Guza na antenie TV Trwam stoją w sprzeczności z katolicką nauką o przeistoczeniu oraz stanowiskiem Episkopatu Polski. Hostia zachowuje wszystkie właściwości chleba, dlatego Episkopat Polski zobowiązał kapłanów do przestrzegania zasad higieny, w tym mycia i dezynfekcji dłoni oraz zachowania wszystkich środków ostrożności" – przekazał ks. Adam Jaszcz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie. „ Nalezy zwrocic uwage na zdanie - „Hostia zachowuje wszystkie właściwości chleba” ?! Moje pytanie - to dlaczego ksieza mowia cialo Chrystusa a nie chleb ????
2020-04-03 05:28:58
farorz: Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę. Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
2020-04-03 20:41:18
Santa_Claus: na kolana i do buzi, amen
2020-04-04 05:48:11
farorz: Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie. Z Panem Bogiem!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: