Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty bezpiecznego przewożenia dzieci

We wtorek (14.01.2020) w cieszyńskim Domu Narodowym odbyły się zajęcia dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci. Akcja „Kocham, zapinam” ma na celu uświadomienie rodziców, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie dziecka podczas jazdy samochodem. Spotkanie zostało zorganizowane przez cieszyńską fundację „MamGrono” oraz fundację „Kocham Zapinam”.

Zajęcia dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci poprowadziła Olga Vitos, prezes fundacji Kocham Zapinam. Prelegentka od kilku liaz zajmuje się edukacją dotyczącą bezpiecznego przewożenia dzieci i uświadamianiem rodziców. Podczas prezentacji przedstawiła nie tylko teorię, ale również na przyniesionym foteliku zaprezentowała, na co zwrócić szczególną uwagę.

- Fotelik samochodowy powinien być najważniejszym wyborem w wyprawce dziecka z jednego prostego powodu. Fotelik ma za zadanie uratować życie dziecka. Rodzice często najwięcej czasu poświęcają na wybór odpowiedniego wózka, co jest zdecydowanie mniej istotne. Wózek służy tylko do transportu, z kolei fotelik odpowiada za bezpieczeństwo – przekonywała Vitos podczas prelekcji. Wyjaśniała również, że fotelik nie może być przestarzały, gdyż wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, zarówno w samochodach, jak i w samych fotelikach. Na drodze rocznie ginie lub zostaje rannych wiele dzieci, niestety, cześto przyczyną jest właśnie nieodpowiednie zabezpieczenie przewożonych podopiecznych.

Na co jednak zwrócić uwagę kupując fotelik dla dziecka? Jaki fotelik jest bezpieczny? Przede wszystkim musi być odpowiednio dopasowany do dziecka i do samochodu. Gdy już spełni te warunki, musi zostać odpowiednio zamontowany i posiadać odpowiednie atesty oraz nstrukcję obsługi. Powinien być również bezwypadkowy i dobrze zaprojektowany – należy zwrócić uwagę, czy odpowiednio przeszedł testy zderzeniowe.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: