Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W wakacje o zdrowiu

W Ustroniu na rynku miejskim od 5-9 lipca trwała  bezpłatna akcja profilaktyczna pn.: „Wakacyjny tydzień zdrowia”. Codziennie w godzinach od 9.00 do13.00 mieszkańcy Ustronia i  innych miejscowości Powiatu Cieszyńskiego mogli korzystać z bezpłatnych badań, porad i konsultacji.

Organizatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Urząd Miejski w Ustroniu. Działania koordynowała z ramienia starostwa  Barbara Kłosowska Główny Specjalista ds Promocji Zdrowia, zaś z ramienia Urzędu Miejskiego w Ustroniu - Naczelnicy Barbara Jońca i Michał Kozłowski wraz z pracownikami.

Mieszkańcy mogli skorzystać z darmowych konsultacji specjalistycznych, między innymi 5 lipca w zakresie narządu ruchu, 6 lipca z reumatologii, 7 lipca z neurologii, 8 lipca odbyły się konsultacje z zakresu fizjoterapii i chorób wewnętrznych oraz ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na ostatni dzień zaplanowano konsultacje kardiologiczne.

Pogoda dopisała, mieszkańcy Ustronia i okolic już pierwszego dnia akcji stawili się licznie i korzystali z badań oznaczania poziomu glukozy i cholesterolu w krwi, pomiaru BMI, tkanki tłuszczowej, RR tętniczego, spirometrii, pulsoksymetrii, pomiaru tlenku węgla oraz degustacji zdrowej żywności i komputerowego pomiaru wzroku.

 

źródło: Starostwo Powiatowe - B. Kłosowska
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: