Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W podróży z Zamkiem Cieszyn

Podróżowanie to nie tylko doświadczenie wakacyjne- podkreśla Zamek Cieszyn. Podczas tegorocznej edycji wystawy „Dizajn w przestrzeni publicznej. W podróży” zwrócono uwagę na różne aspekty podróżowania. Oprócz wystawy, którą można oglądać do 16 września, w programie znalazły się również mikropodróże, kolejna już jutro (21.07).

Hamak na ulicy Głębokiej w Cieszynie? Czemu nie. Jak się okazuje zwłaszcza najmłodsi, kiedy tylko nie pada, chętnie z niego korzystają. Pojawił się kilka tygodni temu i jest swego rodzaju zachętą do odwiedzenia wystawy „Dizajn w przestrzeni publicznej. W podróży”na Zamku Cieszyn. Hamak to nawiązanie do wystawy. Chodziło nam o to, aby w przestrzeni miasta zrobić takie nietypowe miejsce, które przykuwałoby wzrok i jednocześnie promowało wystawę – przyznaje Lubomira Trojan z Zamku Cieszyn.

Hamak to nie wszystko. Na terenie Oranżerii można zerknąć na cytaty podróżnicze. W najbliższym czasie na Wzgórzu Zamkowym przy fontannie ma pojawić się poidełko do wody. Będzie to kolejny element wystawy, ale jednocześnie chcemy, aby służyło mieszkańcom i turystom –zwraca uwagę Trojan. Jeżeli ktoś będzie spragniony to śmiało będzie mógł się napić. Poidło powinno się pojawić przy fontannie w najbliższym czasie.

Wystawa na Wzgórzu Zamkowym to różne aspekty podróżowania. Najważniejszym tropem w myśleniu jest to, że wszyscy jesteśmy turystami, każdy z nas jest w jakiejś podróży w której szuka udogodnień. Ta wystawa sięga głębiej. Zwracamy uwagę nie tylko na wakacyjne wyprawy, ale także na codzienne dojazdy do pracy, masowe migracje ludzi. Analizujemy sytuacje w których stajemy się podróżnikami, czasem wbrew własnej woli. Odnosimy się również symbolicznie w podróż w głąb siebie. W tym roku mówimy także o mikropodróżach – czasami nie trzeba daleko wyjeżdżać, by przeżyć coś interesującego – przyznaje w rozmowie z OX.PL Lubomira Trojan.

Zamek Cieszyn zachęca do udziału we wspomnianych mikropodróżach. W zeszłym tygodniu obserwowano ptaki na stawach w Ochabach. Kolejna wyprawa już jutro (21.07). Tym razem będzie to zwiedzanie tyskich Paprocan. Spacer poprowadzi Robert Skitek z pracowni architektonicznej RS+, autor projektu zagospodarowania nabrzeża Paprocan. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny. Jednak dojazd we własnym zakresie – informuje Zamek Cieszyn. Więcej informacji tutaj.

Wystawa to nie tylko różne aspekty podróżowania oraz tradycyjne akcesoria podróżnicze. Zamek zwraca uwagę także na nowoczesne rozwiązania, jak na przykład aplikacje ułatwiające poruszanie się w obcym miejscu.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-20 20:43:57
bronek91: "Hamak na ulicy Głębokiej w Cieszynie?"- cytat metody przypominają sytuacjonizm...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: