DL: Haratyk poza podium

Polski kulomiot zakończył wczorajszą (19 lipca) rywalizację, w Diamentowej Lidze, na czwartym miejscu. Najlepszy okazał się Ryan Crouser, który jako jedyny przekonał granicę 22 metrów.

Haratyk przez dłuższy czas lokował się w okolicach szóstego miejsca. Dopiero ostatnia próba, na 21,59 m, pozwoliła mu podskoczyć na czwartą pozycję. Do najniższego stopnia podium, która zajął Darlan Romani, zabrakło mu 11 cm.

Wczorajszy konkurs stał na wysokim poziomie. Na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Zwyciężył Ryan Crouser (22,05), a za nim ulokował się Darrell Hill (21,72). Za Haratykiem uplasowali się między innymi Tomas Walsh oraz David Storl.

Przed 26-letnim kulomiotem dwie najważniejsze imprezy w sezonie. W weekend czekają go Mistrzostwa Polski w Lublinie, a na początku sierpnia czempionat najlepszych lekkoatletów ze Starego Kontynentu. Zarówno w Polsce, jak i w Berlinie, Haratyk będzie faworytem nie tylko do medalu, ale także do wygranej.