Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W minutę siedem wykroczeń. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

Jak informuje cieszyńska policja powołując się na  statystyki, do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi, kiedy jest ładna pogoda, a przed kierowcą prosty odcinek drogi. Tak właśnie stało się i w piątek. Tylko podczas jednego dnia doszło do dwóch bardzo poważnych wypadków z udziałem pieszych.

Dwa potrącenia

Początek weekendu był dniem szczególnie pracowitym dla policjantów ruchu drogowego. W tym czasie na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do dwóch bardzo poważnych wypadków drogowych, w których ucierpieli piesi.

Przypomnijmy, w  Ustroniu, kierujący osobowym mercedesem 87-letni mężczyzna, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-letniego chłopca. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała go do szpitala. Do podobnego wypadku doszło 6 godzin później, w Brennej na ulicy Góreckiej. Tam na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 63-letnia kobieta. Ranna w wypadku kobieta, z poważnymi obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala .

- Kierujący samochodami byli trzeźwi, lecz pomimo tego, do badań została zabezpieczona również ich krew – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

Jedna minuta, 7 wykroczeń

W tym samym dniu do  niebezpiecznego  zdarzenia doszło  w Cieszynie o godzinie 15, gdzie kierujący VW Polo 83-latek zaledwie w niespełna minutę popełnił 7 poważnych wykroczeń, w tym nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.

- Policjanci postanowili skierować wniosek o ukaranie do sądu, w celu orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów oraz sporządzili wniosek o skierowanie kierującego na badanie lekarskie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu – dodaje Pawlik.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: