Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uważaj na złodziei w Dzień Wszystkich Świętych!

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony 1 listopada to dla większości z nas dzień zadumy, dzień w którym udajemy się na cmentarze, by zapalić znicz na grobach, tych którzy odeszli do Domu Pana. Niestety dla złodziei jest to okres „wzmożonej pracy”. Bądźmy czujni – apelują policjanci.

Jutro Dzień Wszystkich Świętych, czas w którym częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży, a przestępcy grasują w różnych miejscach wykorzystując nasze roztargnienie. Najwięcej kradzieży odnotowuje się na cmentarzach gdzie łupem padają zwykle wiązanki pozostawione na grobach, więcej niż zwykle odnotowuje się włamań do domów i mieszkań, a złodzieje częściej niż zwykle pojawiają się w miejscach, gdzie odwiedzając groby pozostawiamy swoje samochody. -  Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w samochodzie są zamknięte. – apelują policjanci. Na cmentarzach przestępcy często obserwują osoby, które zajęte porządkowaniem grobów pozostawiają przy nich swoje torebki. Kieszonkowcy w środkach komunikacji publicznej oraz na zatłoczonych cmentarnych alejkach, wykorzystując panujące zamieszanie, wzbogacają się o ukradzione przedmioty. Odwiedzając groby bliskich szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które bardzo łatwo mogą zgubić się w tłumie. Warto włożyć dziecku do kieszeni kartkę z numerem telefonu oraz z niezbędnymi danymi, które pozwolą na szybkie odszukanie rodziców.

Pamiętajmy, że w związku ze Świętem Zmarłych przygotowano zmiany organizacji ruchu drogowego głównie w okolicach cmentarzy. Pisaliśmy: W środę policja rozpoczyna akcję "Znicz 2018".

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-31 13:49:06
wyśmienity cwaniaczek: największymi "złodziejami" są handlarze przycmentarni sprzedający ciasta , lizaki , kokoski i inne pierdoły, które ze Świętem mają tyle wspólnego co Pis z demokracją.......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: