Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miejscowy plan zagospodarowania w Skoczowie nieważny...

Informowaliśmy o rozstrzygnięciach nadzorczych, dotyczących niezgodności z prawem dwóch uchwał Rady Miejskiej Cieszyna. Jak się okazuje, podobny problem pojawił się również w Skoczowie. Organ nadzorczy, jakim jest wojewoda, stwierdził, że Rady Miejskiej Skoczowa z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Skoczowa, obręb 5 przy ul. Cieszyńskiej jest niezgodna z prawem, w związku z czym jest nieważna.

W tym przypadku wszyscy zwolennicy rozwiązań przyjętych z miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w obrębie 5 przy ulicy Cieszyńskiej mogą jednak być spokojni. Niezgodność z prawem nie była spowodowana niedozwolonymi zapisami, czy też rozwiązaniami, które znalazły się w planie, a zwyczajną niewielką rozbieżnością, pomiędzy częścią pisemną a graficzną uchwały. - Organ nadzoru stwierdził, że została ona podjęta z naruszeniem zasad sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego poprzez brak wyznaczenia na rysunku planu terenów, na których obowiązuje, ustalony w § 8 ust. 5. uchwały, pas wolny od wszelkiej zabudowy o szerokości co najmniej 5 m po każdej stronie cieku (…) Załącznik graficzny jest integralnym elementem uchwały, co (…) Część graficzna stanowi bowiem wyjaśnienie (uzupełnienie) części Podpisany Strona 1 tekstowej. Różnice w części tekstowej i graficznej uniemożliwiają zastosowanie planu w praktyce. Skoro część graficzna planu jest uszczegółowieniem części tekstowej, to ustalenia planu muszą być odczytywane łącznie – z uwzględnieniem treści zawartej zarówno w części graficznej, jak i tekstowej planu (…) Należy zauważyć, że niespójność pomiędzy treścią uchwały, w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a jej częścią graficzną narusza zasady sporządzenia planu miejscowego i w konsekwencji powoduje nieważność uchwały rady gminy – wskazał organ nadzorczy w uzasadnieniu.

Oznacza to więc, że w tym przypadku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obrębu 5 przy ulicy Cieszyńskiej, przyjęty przez Radę Miejską Skoczowa na sierpniowej sesji aktualnie nie obowiązuje. Radni będą musieli jeszcze raz zagłosować nad uchwałą, tym razem już w formie, w której część opisowa zgadza się z częścią graficzną. Aktualnie jednak miejscowy plan zagospodarowania, przyjęty na sierpniowej sesji w rozumieniu prawnym zwyczajnie przestał istnieć, w związku z czym aktualnie nie jest on podstawą do podejmowania żadnych czynności, czy też wydawania decyzji administracyjnych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-31 15:27:50
Karmiliya: Uwielbiam oglądać filmy dokumentalne. "Wielka tajemnica matematyki" jest moją ulubioną. Pewnego razu twierdzenie o Pythagorean Ball jest dla mnie jak chiński skrypt. Mój korepetytor z matematyki (https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/) pomógł mi pokochać ten program, a także wejść do prestiżowego instytutu.
2018-10-31 15:28:07
Karmiliya: Uwielbiam oglądać filmy dokumentalne. "Wielka tajemnica matematyki" jest moją ulubioną. Pewnego razu twierdzenie o Pythagorean Ball jest dla mnie jak chiński skrypt. Mój korepetytor z matematyki (https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/) pomógł mi pokochać ten program, a także wejść do prestiżowego instytutu.
2018-11-01 09:25:42
Donek: Niektórzy radni chwalili się na portalu społecznościowym jaką byli fajną radą i jeszcze sobie dyplomy wręczali teraz nie wiem czy za dobrą pracę czy dobre biesiadne spotkania.
2018-11-02 06:28:46
koza: Skoczow ni ma wyjontkiym. Np. tu na ox-ie: https://wiadomosci.ox.pl/wojewoda-stwierdzil-niewaznosc-statutu-miasta-cieszyna,54390 Takie różne uchwały co jakiś czas wracajom do ponownego podjęcia. Nie każdy radny je prawnikiem ... Sóm wśród nich rolnicy, kóminiorze, emeryci, budowlańcy, strażoki ,,,,,, Ale! W każdym Urzyndzie je radca prawny, ni mioł uwag?
2018-11-02 06:36:37
koza: Dónek- o dobrych rzeczach też trza mówić, Polocy sie nauczyli, ze tylko negatywne newsy, zle info- to ich rusza, pobudzo do rozmowy- afery, sensacje. Czasym trzeba też cosik milego wrzucić, dobre słowo sie liczy a rozchodzi wolni niz to zle. Jakbys obserwowoł dobrze to po każdyj kadencji sie dostowo podziynkowani czy rządzi ten czy tamten) i je też uroczysto ostatnio sesja. No i jeszcze je taki zdani przeca " kto nic nie robi, tyn sie nie myli" Uważosz, że na cztyry roki błyndu nie wolno popelnic? Ni ma idealnych ludzi. / Inno sprawa ze na fejsbuka ludziska wrzucajom wszystko, co jedzom, kaj i z kim spali i to kapke denerwuje ;D Miłego piontu, hej!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: