Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Utrudnień ciąg dalszy

Fatalnie jeździło się wczoraj, fatalnie jeździ się dzisiaj. Na drogach ciągle zalega warstwa cienkiego lodu. Mimo, że nie jest to gruba warstwa, skutecznie paraliżuje ruch na wzniesieniach.

Kierowcy przeklinają pogodę, ale swoje pretensje kierują też w stronę drogowców. Nie trudno ich zrozumieć, od wczorajszego popołudnia jazda samochodem wymaga nie lada umiejętności. Nie inaczej jest zresztą na chodnikach, tutaj piruety i niekontrolowane poślizgi widać na każdym kroku. Choć miejskie służby zaczęły posypywać chodniki piaskiem, to jednak są miejsca, gdzie trakty przypominają jedno wielkie lodowisko. Na ulicach pojawiły się piaskarki, drogi są też posypywane solą, jednak nie wszędzie samochody z akcji 'zima' docierają.

Jeśli chodzi o drogi, to najpoważniejsza sytuacja jest w tej chwili w Kończycach Wielkich. Na DW 937 w okolicach żwirowni samochody ciężarowe mają problem z podjazdem pod górkę. Podobnie jest na DW 938 w rejonie stacji paliw 'Babilon'. W obu tych miejscach występuje duże spiętrzenie ruchu. W pozostałych rejonach powiatu jest ślisko, nie ma jednak większych utrudnień. Od rana zanotowaliśmy jedną kolizję drogową. – informuje st. asp. Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Wczoraj po południu na drodze ekspresowej S1 w Ogrodzonej doszło do karambolu trzynastu samochodów. Jednak jak wyjaśnia Domagała, w sumie policja ujęła w swoich raportach jako siedem kolizji. Nie było to jedno zdarzenie, tylko na odcinku kilkuset metrów zderzyły się po dwa, trzy samochody. - wyjaśnia Domagała. Jedna osoba ranna to Słowak, który uciekając przed nadjeżdżającym samochodem przewrócił się i złamał rękę.

Jeżeli wiecie o jakiś utrudnieniach, piszcie na redakcja@ox.pl lub na naszym profilu Facebook. Możecie tam również posyłać Wasze zdjęcia.

Pisaliśmy:
Karambol na S1
Ruch (częściowo) otwarty

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: