Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów. Ślubowanie radnych.

W Skoczowie pierwsza sesja z udziałem nowych radnych VII kadencji już za nami. Wszyscy złożyli ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim Rajmund Dedio.

Na sali 21 nowowybranych radnych, obok nich urzędująca jeszcze burmistrz Janina Żagan, jej zastępca Piotr Rucki, sekretarz Ewelina Domagała i skarbnik Jerzy Ciałoń. Pełen skład, ale też wyjątkowa okazja. Świeżo wybrani radni 1 grudnia złożyli ślubowanie.

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."

Życzę Państwu dobrej atmosfery podczas sesji, merytorycznych dyskusji, dobrej współpracy i podejmowania mądrych decyzji – zwracała się do radnych Grażyna Wrzecionko, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej.

Sesję tradycyjnie poprowadził najstarszy z radnych. W tej kadencji był to 72-letni Fryderyk Białoń. Radni wybrali Komisję Skrutacyjną w składzie: Michalina Gociek -Salamon – przewodnicząca, Irena Idasiak i Teresa Papkala. Komisja nadzorowała wybór przewodniczącego.

Na stanowisko przewodniczącego zaproponowano dwie osoby: Macieja Bieńka i Rajmunda Dedio. Kandydaci na stanowisko zostali wyłączeni z głosowania. 12 radnych poparło kandydaturę Rajmunda Dedio, a 7 osób zagłosowało w głosowaniu tajnym na Macieja Bieńka.

Czuję na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za porządek obrad, za to co się będzie działo na sali – mówi Rajmund Dedio, przewodniczący Rady Miasta – wydaje mi się, że jeżeli w komisjach radni będą pracowali właściwie, to również sesje będą przebiegały sprawnie.

Rajmund Dedio ma 44 lata. Jest żonaty. Ma dwie córki. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 14 lat zajmuje się projektowaniem systemów zraszania dla pól golfowych oraz obiektów sportowych. Jest również wolontariuszem w akcjach charytatywnych na rzecz mieszkańców Skoczowa.

Apeluję do wszystkich. Miejcie dobro gminy na względzie tak, jak przysięgaliście, a pan przewodniczący niech będzie gwarantem tego stanu – zwróciła się do radnych burmistrz Janina Żagan.

W skład Rady Miasta VII kadencji 2014-2018 weszły następujące osoby:

1.    Zdzisław Baranowski – KW PiS
2.    Fryderyk Białoń – KWW Niezależni Razem
3.    Maciej Bieniek – KWW Ochabianie
4.    Emil Borecki – KWW Niezależni Razem
5.    Maria Brodniewicz – KWW Pokolenia
6.    Rajmund Dedio – KWW Pokolenia
7.    Joanna Duda-Michalak – KWW Niezależni Razem
8.    Ryszard Drózd – KWW Nasza Przyszłość
9.    Michalina Gociek – Salamon – KWW Pokolenia
10.    Irena Idasiak – KWW Nasza Przyszłość
11.    Roman Kohut – KWW Niezależni Razem
12.    Tomasz Matula – KWW Nasza Przyszłość
13.    Teresa Papkala – KWW Pokolenia
14.    Franciszek Pomper - KWW Niezależni Razem
15.    Jolanta Rajwa – KWW Nasza Przyszłość
16.    Mateusz Rohnka – KWW Nasza Przyszłość
17.    Halina Romańska – KWW Halina Romańska
18.    Eugeniusz Skarwecki – KWW Niezależni Razem
19.    Maria Sobik – KWW Nasza Przyszłość
20.    Monika Szyndler  – KWW Nasza Przyszłość
21.    Sebastian Wątroba – KW PiS

Wśród 21 radnych, tylko 5 osób to radni poprzedniej kadencji. Kolejna sesja została zwołana na 9 grudnia we wtorek o 15:00. Wówczas radni wybiorą wiceprzewodniczącego rady oraz ustalą składy poszczególnych komisji.

HBBźródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: