Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń - nie dla aborcji

Przeciwnicy aborcji z transparentami pojawili się w Ustroniu. To pierwsza z cyklu akcji w tym mieście zapowiedzianych przez Fundację 'Pro - prawo do życia'.

W czwartkowe popołudnie kilka osób z fundacji 'Pro – prawo do życia' na ustrońskim rynku pikietowało w sprawie nienarodzonych dzieci. Informujemy w ten sposób ludzi, jak w rzeczywistości wygląda aborcja. Nasza fundacja zajmuje się obroną życia od poczęcia. Nasza kampania osiąga bardzo dobre wyniki, na ten moment dzięki naszym pikietom i wystawom około 80% Polaków jest przeciwnych aborcji. - zaznacza Agnieszka Jarczyk z fundacji.

Pikieta w Ustroniu była pierwszą z zaplanowanych. Jak zaznacza Jarczyk, ma to związek z zawiązaniem w mieście pod Czantorią komórki fundacji. Jej oddziały powstały już m.in. w Żywcu, Bielsku-Białej i Pszczynie. W planach jest również zorganizowanie wystawy 'wybierz życie'. Podczas ustrońskiej pikiety zbierano także podpisy pod obywatelską inicjatywą 'Stop Aborcji'. W całej Polsce udało się już zebrać 30 tysięcy podpisów, w ciągu kolejnych dwóch zamierzamy zebrać kolejne. Mamy 2 miesiące na zebranie 100 tysięcy, później projekt zostanie złożony w sejmie. - dodaje Jarczyk. Podejście do tematu aborcji jest bardzo różne, ludzie podchodzą do nas i dyskutują. Nie wszyscy nas popierają, dyskutujemy, każdy ma swoje argumenty. Ale podchodzą też osoby i nas obrażają – komentuje działaczka.

Jak przekonuje Mariusz Piotrowski, koordynator wojewódzki fundacji, problem aborcji to także problem mężczyzn. Często brakuje wsparcia dla kobiety ze strony mężczyzny. Chcemy o tym mówić. Wiele razy na pikietach uświadamiam mężczyznom, że ich rola jest bezcenna. To oni muszą w męski sposób się zachowywać nie - przykładowo – odchodzić od kobiet, które urodziły dzieci niepełnosprawne. Jak dodaje, ich zadaniem jest również uświadamianie społeczeństwa, ze większość aborcji to tzw. aborcje późne - Związane z cierpieniem tych dzieciaków. Informacja to podstawa, jeśli będą one prawdziwe, dezaprobata dla aborcji będzie bardzo silna.

Fundacja 'Pro-prawo do życia' od kilku lat organizuje w całej Polsce kursy dla osób, które chcą skutecznie działać w obronie życia. 14 maja takie szkolenie odbędzie się również w Ustroniu.

Red.


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

38
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-06 13:55:34
omam: porwały mnie te tłumy...
2016-05-06 15:01:58
brunet: Człowiek jest człowiekiem od momentu poczęcia , bez udziału Boga stwórcy życie jest nie możliwe. <br />Tylko Bóg daje i tylko On może życie zabrać.
2016-05-06 15:17:54
Przepierón: Mam nadzieje że Policja wstrzymała ruch kołowy i ten \&quot;kilkutysięczny\&quot; tłum spokojnie przemaszerował ulicami miasta.
2016-05-06 15:28:24
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Ja proponuje po pierwsze zdelegalizowac fundacje pro live : po drugie ksieza powinni miec calkowity zakaz rozmawiania na temat rodziny bo akurat FAROŻE maja. Najmniej do powiedzenia a po trzecie nikt nie powinien wtracac sie w indywidualne sprawy jesli okazuje sie ze ma to byc zagrozeniem zycia matki lub z gwałtu lub dziecko ma urodzic sie chore bo to oni rodzice pozostaja z problemem a ksieza jak przyjdzie co do czego to tylko oferuja pomoc ze moga sie tylko pomodlic i po koledzie chodzic po pieniadze
2016-05-06 15:44:08
ksiezniczka11: popieram akcje
2016-05-06 16:19:59
mysza320: Popieram!
2016-05-06 16:45:53
ksiezniczka11: takie akcje powinny być w każdej miejscowości!!!
2016-05-06 17:12:27
ciamajda: Przeraziły mnie te tłumy:)
2016-05-06 18:12:44
alouette: Takie akcje są bardzo potrzebne. Większość ludzi nie ma pojęcia, jakie to bestialstwo.
2016-05-06 18:24:19
Efob: BZDURA, nikt nie ma prawa wtracac sie w moje zycie,a juz kosciol i te wypasione patalachy absolutnie.To moj wybor,ile chce miec dzieci,albo czy wogole chce je miec.Bestialstwo,ktos pisze,bestialstwo,to urodzic dziecko,a potem sie nad nim znecac,lub wychowywac go w pijackiej rodzinie,najwiekszymi ofiarami przemocy sa wlasnie dzieci ,lub wychowywanie w nieodpowiednich warunkach.Ale wazne ze przyszlo na swiat,co za duma,ale macie urojone rozumowanie,i ci co tutaj pisza,to nie dorosli do wychowywania dzieci.Bo wami to ta zaklamana,fanatyczna wiara kieruje,i pierze wasze muzgi.Co za ludzie......
2016-05-06 18:38:47
krzysztof.mm: Tej fanatycznej histerii katotalibów nawet ciemny lud nie kupuje.
2016-05-06 18:54:36
MonaLisa: Żadna kobieta przy zdrowych zmysłach nie chce usuwac ciąży.To spzreczne z naturą i traumatyczne. Problem tkwi gdzie indziej. Jako społeczeństwo nie dorosliśmy jeszce do tego tematu. Idealnie by było gdyby:<br />1) Zdrowa antykoncepcja bez żadnej dyskusji- planujemy kiedy chcemy miec dzieci i nikt nas za to nie potępia. Kościól won od antykoncepcji! Za to masowa edukacja seksualna <br />2) Stać nas na wychowanie dzieci ( mamy środki, mamy prawo nastawione na 100 % pomoc rodzicom <br />3) Opieka nad dziećmi niepełnosprawnymi -100% potrzeb zaspokojonych przez państwo<br />4) System adopcji, domów dziecka dopracowany do perfekcji<br />5) Bezwarunkowa pomoc rodzicom w kazdej sytuacji.<br /><br />dopóki posiadanie dzieci bedzie sie wiązało ze strachem to zadne marsze nic nie dadzą... tu trzeba solidnych gwarancji i zabezpieczeń.Niestety zadne panstwo póki co tego nie zapewnia. Tam gdzie rodzi sie duzo dzieci np w krajach arabskich - dokonuje sie gwałtu na kobietach- nie moga decydowac, a tam gdzie mogą czyli w cywilizacji zachodniej decyduja że nie rodzą. Tak źle i tak niedobrze. Czy ludzkość kiedykolwiek dojrzeje do tego by kazde rodzące sie dziecko było największym sczęsciem rodziców, a poczęcie tego dziecka było początkiem tego szczęscia?? nic tego nie zapowiada. nakazy zastraszanie pzremoc karanie tego nie uczyni.<br />
2016-05-06 19:40:33
acid: To może zróbcie pokaż kobiet które zostały zgwalcone i jak one czuły się w momencie jak dziecko zostaje poczęte nie wspone o dzieciach chorych które zostały urodzone lecz nie są sprawne,czy ów fundacja będzie wtedy i będzie dawać pieniądze na leczenie pomoże rodzinie.
2016-05-06 20:26:17
Charles: Chryste...XXI wiek i takie zacofanie. Lepiej martwić się o komórki, które nie mają świadomości niż o dzieci, które są molestowane i gwałcone przez pedofilów w sutannach. Katolicka obłuda i zakłamanie ma się dobrze.
2016-05-06 20:57:02
rys: Taaak a dziewica urodziła ! kśiądz też ma niepokkalanego ku..sa!<br />
2016-05-06 21:22:59
Kankee: Przecież problem tkwi zupełnie gdzieś indziej. Większość aborcji odbywa się poza prawem i to z przyczyn innych niż gwałt, zagrożenie życia matki czy cięzka choroba płodu.Wiele hałasu o szczyt góry lodowej.
2016-05-06 21:26:36
Kankee: Przecież problem tkwi zupełnie gdzieś indziej. Większość aborcji odbywa się poza prawem i to z przyczyn innych niż gwałt, zagrożenie życia matki czy cięzka choroba płodu.Wiele hałasu o szczyt góry lodowej.
2016-05-06 21:31:50
doler: Aborcja ta zabieg jak każdy inny. Ale oczywiście nie do każde go nie zawołanie i nie z byle powodu. Gwałt- ok, choroba płodu - ok , choroba matki - ok , aborcja nie może być narzędziem do usuwania niechcianego dziecka. Pytanie jak rozumiana jest aborcja.. czy zastosowanie pigułki wczesnoporonnej w 2 3 tyg to aborcja...wg. mnie nie. Temat rzeka. Ale akcja potrzebna / uświadamianie potrzebne ...ale trąci ciemnogrodem jeśli są za całkowitym zakazem.
2016-05-06 22:18:58
syroma: Nie chcesz aborcji to jej sobie nie rób.!!!! A wara ode mnie i od mojego ciała. To JA będę decydować a nie moherowce. Stop pislamizacji kraju!!!
2016-05-07 04:59:46
koszor: Zabójstwo to zabójstwo. Kiedyś właściciel mógł bezkarnie zabić swojego niewolnika, bo taki był jego status społeczny. Czy zabójstwo dziecka można tłumaczyć w tak prymitywny sposób? <br />Z drugiej strony jeżeli ktoś mówi o dzieciach z gwałtu, to po pierwsze jest to tylko ułamek całej liczby aborcji, a po drugie trzeba podjąć wszystkie kroki, żeby zapobiec gwałtom. Żadne zawiasy czy dwa lata za kratkami. Kula w łeb albo kastracja i dożywocie.
2016-05-07 09:14:31
aslan79: Zawsze, kiedy widzę fotoreportaże z akcji fundacji \&quot;Pro\&quot; czuję wielki podziw dla tych ludzi młodych ludzi.<br />Mają więcej cywilnej odwagi w małym palcu niż całe stado internetowych trolli, takich jak powyżej, których \&quot;odwaga\&quot; polega na bluzganiu swoją żółcią po innych.<br />
2016-05-07 10:33:26
mysza320: aslan79 - masz rację.To zakompleksione,sfrustrowane karły moralne.W realu ich nie zauważysz,bo są strachliwi,ukryci gdzieś w kącie,wyśmiewani przez innych,dlatego na portalach(anonimowo)dają upust emocjom za swoje niepowodzenia życiowe...Żal mi takich ludzi...
2016-05-07 16:45:20
as355: Uświadamianie o aborcji ,zbieranie podpisów ,pikiety ,to akcja potrzebna,, by młodzi ludzie zdali sobie sprawę co tracą decydując się na aborcję .W przyszłości to właśnie to nie narodzone dziecko mogło by być naszą podporą i opieką na starość ,naszym skarbem , naszą jedyną córką ,czy jedynym synem .Ale niestety chwila zwątpienia ,brak wsparcia ,niewiedza i już nigdy nie dowiemy się co utraciliśmy ze swojego życia .
2016-05-07 22:19:10
knefel: ja-sio krzysio,ty to masz łeb wielki jak u konia ale pojemność osła. Nawet wkopiuj wklej cię w psychiatryku nie byli wstanie od uczyć. Twoja ekstaza Newswek-em jest wielka.
2016-05-08 09:01:40
alouette: Najśmieszniejsze, bo to po prostu śmieszne, są komentarze: Wara od mojego ciała! Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić! Mój brzuch! Katole, mochery!.....A kto komu się wtrąca do jego ciała, jego brzucha? Zarodek, płód, dziecko, to OSOBNE ŻYCIE, osobny człowiek i jeżeli matka chce to życie zabić, inni ludzie powinni bronić tego życia, tak, jak każdego innego! Miej brzuch, jaki chcesz, chudy, gruby, wytatuowany, z kolczykami i zrozum, że wszyscy mają gdzieś Twój brzuch i Twoje ciało. Obrońcom życia chodzi o Twoje dziecko. Możesz urodzić i oddasz, a że ciąża i poród straszne..... Na pewno nie straszniejsze, niż zabójstwo.
2016-05-08 09:48:25
krzysztof.mm: alouette<br />Tak zwanym \&quot;obrońcom życia\&quot; absolutne nie chodzi o \&quot;Twoje dziecko\&quot;. Gdyby tak było, sierocińce byłyby puste, a pedofile w sutannach zwisaliby z wież kościelnych pęczkami.<br />Tym katolickim talibom chodzi jedynie o podporządkowanie sobie całego społeczeństwa w jak największym zakresie, nawet w jego całkowicie intymnych sprawach.<br />Podobnie jest z antykoncepcją, in vitro, handlem w niedziele i dni wolne, religią w szkołach itede.<br /><br />Oni nie uznają nauki kościoła o rozstrzyganiu we własnym sumieniu problemów moralnych - oni chcą rządzić i sądzić - i nawet nie w imię Boga, ale zamiast Boga.<br />To pożyteczni idioci, wykorzystywani przez wynaturzony kler z ambicjami politycznymi. <br /><br />Już kompletnie poza dyskusją są idiotyczne stwierdzenia, że \&quot;zapłodnione jajo to tez człowiek\&quot;.<br />Jasne - ale pod warunkiem że zapłodnienie odbyło się po stosunku z wytryskiem w pochwie - no nie?... Broń Boże in vitro, bo wtedy bruzdy i te wszystkie takie, co ksiądz proboszcz ci już wytłumaczył....<br />A plemnik to pół człowieka.<br /><br />OPĘTANIE DUPĄ I BRZUCHEM - nic dodać, nic ująć.<br />
2016-05-08 10:32:41
mysza320: Do redakcji:Zastanawiam się dlaczego nie ma reakcji na ohydne wpisy użytkownika krzysztof.mm ...Przecież obowiązuje regulamin.Ten pan,non stop obrzydliwie obraża katolików,księży oraz prawicowych użytkowników.Jego ostatnie wpisy(pod niniejszym artykułem) przekroczyły wszelkie granice podłości!Proszę usunąć te haniebne komentarze.<br /><br />Właśnie dzięki takim użytkownikom jak wyżej wspomniana osoba,portal traci czytelników(niezależnie od opcji) oraz odstrasza od wzięcia udziału w dyskusji...Postanowiłam usunąć swój profil z waszego portalu(pewnie nie będziecie płakać z tego powodu) ale istnieją granice przyzwoitości,które właśnie dziś zostały przekroczone...To nie jest tylko moja opinia,ale wielu innych czytelników z którymi rozmawiam.Pozdrawiam.
2016-05-08 12:27:43
Cacy 3: Ja bym tego nie nazwał obrażaniem (przez krzysztofa) tylko wyrażaniem swojego poglądu. Dziwi mnie, że za każdym razem przeciwnicy aborcji (i nie tylko) są tak obraźliwi. Dla nich proponuję forum \&quot;Apostoł\&quot; . Tam nikt nikogo nie obraża. http://www.apostol.pl/forum/
2016-05-08 12:41:09
krzysztof.mm: Do tego gościa, co jeszcze się nie wpisał, a już usunął konto.<br /><br />Otóż oświadczam ci niniejszym, że wpisy takie jak twój, akcje takie jak w Ustroniu, haniebne wypowiedzi polskich biskupów obrażają MOJE uczucia religijne. <br />Jestem katolikiem, swą wiarę opieram na Piśmie Świętym - plugastwa wyczyniane i głoszone przez zakłamany kler i obłudnych pseudowyznawców Jezusa z Nazaretu wołają o pomstę do nieba. <br />On był głosicielem miłości bliźniego - wy siejecie nienawiść. <br />Zastanawiam się nad złożeniem w tej sprawie doniesienia do prokuratury.<br />Pora z tym skończyć.<br /><br />Z rozmów z wieloma znajomymi, z komentarzy internautów nie tylko na tym forum wiem, że nie jestem odosobniony w tej opinii. <br /><br />
2016-05-08 12:52:33
krzysztof.mm: Do usuniętego konta i jego kolesiów:<br />\&quot;Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.\&quot; (Mt; 7, 1-2)<br />
2016-05-08 12:53:26
krzysztof.mm: Do usunietego konta i jego kolesiów:<br />\&quot;Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?\&quot; (Mt; 7, 3-4)
2016-05-08 12:54:19
krzysztof.mm: Do usunietego konta i jego kolesiów:<br />\&quot;Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.\&quot; (Mt; 7, 5)
2016-05-08 12:56:06
krzysztof.mm: Do mnie:<br />\&quot;Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.\&quot; (Mt; 7, 6)<br /><br />No i proszę - już szarpią...
2016-05-08 12:59:30
krzysztof.mm: Do wszystkich współwyznawców, sióstr i braci w Chrystusie:<br /><br />\&quot;Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? <br />Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. <br />Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. <br />Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.\&quot;<br />(Mt; 7, 15-19)
2016-05-08 13:02:20
krzysztof.mm: Do wszystkich ludzi dobrej woli:<br />\&quot;Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. <br />A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; <br />tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. <br />Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? <br />I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? <br />Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.\&quot;<br />(Mt; 7, 43-48)
2016-05-08 13:27:40
krzysztof.mm: Milczałem, kiedy fałszywy biskup mojego kościoła publicznie nazwał mnie i miliony Polaków \&quot;nową Targowicą\&quot;.<br />Milczałem, gdy inni jego kolesie opluwali rząd i najwyższe władze Rzeczpospolitej.<br />Milczałem, gdy wyciągali chciwe łapska po nasz wspólny majątek.<br />Milczałem, gdy kupczyli z politykami pisu zagarniając setki milionów naszych podatków za poparcie udzielane politykom z ambon kościołów.<br />Milczałem, gdy toruński siewca nienawiści otrzymywał nagrodę za swoje z Rosji emitowane seanse wrogości i nienawiści do innych.<br /><br />Ale miara się przepełnia.<br />Pora głośno i wyraźnie wykrzyczeć: BASTA!... APAGE, SATANAS!...<br />Podłej, nienawistnej zmianie mówimy stanowcze NIE!<br />Modlę się za te zbłąkane owce z owczarni Pana kiedy widzę, jak słowa Prawdy działają na nie jak przysłowiowa woda święcona na Złego.
2016-05-08 16:49:10
Kankee: Mysza, jak ktoś ma własne zdanie i własną opinię na dany temat to nie specjalnie coś go odstrasza od dyskusji. Podkreślam że trzeba mieć własne zdanie, a jest/ była tu grupka osób co zadziwiająco jest jednomyślna w pewnych sprawach: typu bezkrytyczność i wyśpiewywanie hymnów pochwalnych na temat aktualnie żądzącej partii, hasła typu nie dajemy na Owsiaka i jak to Rydzyk będzie leczył chore umysły. Ta zadziwiająca jednomyślność wskazuje na to że te przekonania zostały narzucone z zewnątrz i na waszym przykładzie widać jak kościół manipuluje ludzmi. Żeby było jasne: patologie zdarzają się w każdym kościele i w każdej religii, katolicy nie są w tym odosobnieni. Tylko jak manipulant trafi na podatny grunt- naiwnego bezkrytycznego słuchacza to mozna zrobić wiele złego, a nie taka jest rola kościoła. oczywiście też są księża z powołania którym nic nie można zarzucić. Co do wzajemnego obrażania się- proponuję więcej dystansu do siebie i innych.
2016-05-08 18:00:22
krzysztof.mm: Pani myszce mało, że dzięki zrywowi wolnościowemu milionów Polaków i Lechowi Wałęsie może dzisiaj sobie wypisywać gdzie chce co chce, co jej ślina na język przyniesie.<br /><br />Mało, że jej Ulubieniec dostał do rąk wszystkie niemal najwyższe organy władzy, i korzysta z niej tak, że aż huczy o tym cały świat. <br /><br />Mało, że wszystkie publiczne media sączą już jednomyślnie miłą jej sercu partyjniacka propagandę w stylu gomułkowskiego PRLu.<br /><br />Pani myszka chce więcej - ona domaga się teraz cenzury, za pysk wziąć tych, co inaczej niż ona widzą świat i nie chcą klaskać tak jak ona, z automatu i bezmyślnie - kto wie, może właśnie pisze donos na Nowogrodzką i żąda, by Antek Zamachowiec przysłał do Skoczowa swe bojówki?..<br /><br />Te biedne myszki może miały piątkę z religii - ale nie douczyły się na lekcjach historii, że rewolucje pożerają najpierw własne dzieci. Bóg da, doczekamy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: