Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: Absolutorium dla burmistrza

Absolutorium, wotum zaufania, powstanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w granicach ulic: Jana Wantuły, Pod Skarpą, Partyzantów, 3 Maja, Parkowej, zachodniej granicy rzeki Wisły, Akacjowej, Katowickiej – to tylko kilka z kwestii w ramach porządku obrad, jakie rozpatrywane były w czwartek, 25 czerwca na XVII Sesji Rady Miasta Ustroń.

Była to kolejna sesja w trybie online, poprowadzona przez Przewodniczącego Rady Miasta Ustroń – Marcina Janika w obecności 13 radnych. Porządek obrad posiedzenia składał się z 23 punktów, wśród których pkt 6 brzmiał „Podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Ustroń za rok 2019.” oraz pkt 9 „Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla  Burmistrza Miasta Ustroń za rok 2019.”

Radni głosowali nad udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi po raz drugi – pierwszy raz w roku 2019. Jest to bardzo ważne, bowiem dwukrotne nieudzielenie wotum zaufania może skutkować rozpisaniem referendum  w sprawie odwołania włodarza. Przy głosowaniu nad wotum zaufania wstrzymał się radny Paweł Sztefek, ale już absolutorium burmistrz uzyskał jednogłośnie. Przedstawiony został także „Raport o stanie miasta” za rok 2019. Wotum zaufania to ustosunkowanie się rady miasta do informacji przedstawionych przez burmistrza raporcie. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku 2019. Dotyczy w szczególności realizacji programów i strategii oraz uchwał rady gminy, jak i budżetu obywatelskiego.

Ważną sprawą było utworzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Tutaj radni już nie byli tak jednogłośni, jak przy absolutorium. Przeciwko ZS-P nr 1 głosowali Jadwiga Krężelok i Piotr Roman, z kolei wstrzymała się radna Daria Staniek oraz Paweł Sztefek. - Utworzenie ZS-P nr 1 było już szeroko konsultowane, rozpatrywała to na swym posiedzeniu Komisja Oświaty, Rodziny i Polityki Społecznej Rady Miasta Ustroń oraz była to realizacja jednego z wniosków audytu oświatowego, który Urząd Miasta Ustroń przeprowadził w 2019 r. - informuje Przemysław Wojtasik z UM w Ustroniu. Co ważne – w odniesieniu do najbliższych lat i prognoz demograficznych – połączenie Przedszkola nr 1 ze Szkołą Podstawową nr 1 umożliwi zwiększenie liczby oddziałów przedszkolnych. Decyzja ta uzasadniona jest również względami praktycznymi i ekonomicznymi bowiem Dyrektor Przedszkola nr 1 w Ustroniu z dniem 1 września br. przechodzi na emeryturę. - dodaje Wojtasik

– Połączenie tych placówek w żaden sposób nie ogranicza odrębności rad pedagogicznych i rad rodziców – przekonywała na sesji kierownik Centrum Usług Wspólnych Sylwia Moskal. Zmiana tak naprawdę ma charakter organizacyjny i nie wpłynie na zakres obecnego zatrudnienia.

Przemysław Korcz przedstawił korzyści płynące z takiego rozwiązania, korzyściach dla samych dzieci, co wielokrotne podkreślał na sesji. - Będzie to m.in. możliwość korzystania przez przedszkolaków z pomocy nauczycieli specjalistów, tak bardzo potrzebnych – np. logopedów. To także poszerzenie możliwości placówki o zaplecza sportowe szkoły sala gimnastyczna, czy boisko, ale i wiele innych – mówi burmistrz.

Ponadto, burmistrz podkreślał że na remont budynku Przedszkola nr 1 zostały już zagospodarowane i wydane tak duże kwoty i planowane są kolejne prace co zaprzecza  ewentualnej likwidacji Przedszkola, od czego włodarz spod Czantorii całkowicie się odżegnuje.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-03 19:51:03
Anonimus: Wynik głosowania w sprawie ZSPnr1 to typowy przejaw partykularyzmu. Chyba jadna pani ma chrapkę na zwalniający się stołek po odchodzącej pani dyrektor.
2020-07-03 20:36:40
perykles: Połączenie, to znaczy...jeden dyrektor - szkoły, echh...
2020-07-04 09:30:09
Ebenezer: Kłamstwo! Nic nie było konsultowane! Decyzja została podjęta i mailem przesłana do przedszkola. Przestań pan KŁAMAĆ!
2020-07-04 09:30:11
Ebenezer: Kłamstwo! Nic nie było konsultowane! Decyzja została podjęta i mailem przesłana do przedszkola. Przestań pan KŁAMAĆ!
2020-07-04 13:38:48
JanKrzysztofArdanowski: Szerokopojęte konsultacje? xDDDDDD Chyba burmistrz Korcz stanął przed lustrem i skonsultował się sam ze sobą. Ale propaganda sukcesu musi być! Szkoda, że wy, jako OX.PL łykacie to jak pelikany. Proponuję zapytać Radę Rodziców w przedszkolu nr. 1. Serio, weryfikacja i odrobina obiektywizmu nie jest trudna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: