Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ujęli trzech złodziei!

Intuicja nie zawiodła dzielnicowych z Cieszyna, których uwagę przykuł stojący pod sklepem mężczyzna. Finalnie, policjanci ujęli trzech złodziei zaraz po dokonaniu kradzieży w sklepach na terenie miasta.

Młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk podczas obchodu dostrzegł znanego mu z wcześniejszych interwencji mężczyznę, który stał pod sklepem. Funkcjonariusz przeczuwał, że mężczyzna może próbować dokonać kradzieży, dlatego postanowił podejść i porozmawiać. Podczas rozmowy, dzielnicowy skontrolował bagaż 28-latka i znalazł w nim  butelki markowego alkoholu oraz różne artykuły sklepowe. Szybko okazało się, że mężczyzna stoi „na czatach” i oczekuje na powrót ze sklepu swoich wspólników.

Drugi dzielnicowy, młodszy aspirant Marek Folek, pomógł w zatrzymaniu wychodzących ze sklepu 27-latka z Cieszyna i 31-letniego mieszkańca Kozakowic. Podczas kontroli, policjanci znaleźli u mężczyzn przedmioty, które chwilę temu ukradli. Towar został zatrzymany i zwrócony niczego nieświadomej obsłudze sklepu. Dzielnicowym udało się ustalić również, z którego sklepu, zatrzymany jako pierwszy, 28-latek ukradł towar. Tak jak wcześniej, przedmioty zostały oddane do sklepu. Trójka zatrzymanych za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

 - Przypominamy, że za kradzież mienia grozi kara ograniczenia wolności, kara aresztu oraz wysoka grzywna, oraz że zgodnie z art. 12 Kodeksu Karnego dwa lub więcej czynów – z góry zaplanowanych i podjętych w krótkich odstępach czasu – traktuje się jako jeden czyn zabroniony. Gdy informacje o wykroczeniach z art. 119 k.w. trafią do policyjnego systemu, wówczas będzie można je sumować i uznać za jedno przestępstwo opisane w art. 278 k.k. Przykładowo, zamiast traktować dwie kradzieże o wartości np. 450 zł jako dwa odrębne wykroczenia, będzie można zakwalifikować je jako kradzież o wartości 900 zł popełnioną w warunkach czynu ciągłego. Wówczas sprawcy ponoszą odpowiedzialność z art. 278 Kodeksu Karnego, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. – wyjaśnia st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

 MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-10 08:13:09
Marx.: no sukces, ale wygląda na to, że złodzieje się podstawili panom policjantom - a ja się pytam co z falą włamań w całym powiecie? policja milczy, ox też chyba udaje że nic nie wie, a ludzie sobie opowiadają o kolejnych przypadkach
2022-09-10 08:46:34
koszenila6: Sklepikarze mogą czuć się bezpieczni, a reszta niech sobie radzi. Kradzież i demolka naszego samochodu w centrum Cieszyna nikogo nie obeszła. Gdziekolwiek był postawiony był wielokrotnie uszkadzany, aż koszty naprawy skłoniły nas do zezłomowania go. Potem okradziono nas jeszcze wiele razy , z pewnością za wiedzą pana policjanta ze skoczowskiej komendy. Tak to wygląda jak szczury pilnują zboża.
2022-09-10 08:55:56
krzysztof.mn+: panowie tacy skuteczni, wysłać ich na Nowogrodzką tam się będą mogli nałapać po pachy
2022-09-10 08:57:38
krzysztof.mn+: koszenila sklepikarze wcale nie czują się bezpieczni, tych złodziejaszków złapali przez przypadek
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: