Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uczniowie z Ustronia otworzyli sezon wycieczek

Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie otworzył sezon wycieczek przyrodniczych. Przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie i w towarzystwie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Michejdy w Ustroniu wyruszył na spotkanie z przyrodą.

W minioną sobotę (24 marca) przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie otworzył sezon wycieczek przyrodniczych.

- Wiosnę rozpoczęliśmy wraz z 20-sto osobową grupą uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Michejdy w Ustroniuwyjaśnia Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie – Po chwili zadumy i uczczeniu „Pod Wałką”  minutą ciszy 70 rocznicy śmierci 24 żołnierzy straconych przez hitlerowskiego okupanta, wyruszyliśmy w drogę...  

Młodzież w towarzystwie opiekunów Krystyny Foltyn, Anny Depty i Grażyny Pilch rozpoczęła przygodę udając się ścieżką nad Młynówką do III jazu, by drewnianymi schodami wspiąć się do zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Lasek Miejski w Błogocicach”. - Następnie wyruszyliśmy do rezerwatu przyrody „Velke Doly”. Spacer był okazją do podziwiania pierwszych okazów wiosennej przyrody w postaci kolorowych roślin, takich jak: przylaszczka, kokorycz pusta, zawilec i cieszynianka wiosenna. Udało nam się również dostrzec pierwsze zalążki czosnku niedźwiedziego i szczyru  trwałego. Po trzygodzinnej wędrówce młodym przyrodnikom dopisaliśmy kolejne punkty do odznaki – dodaje J. Machała.

Zgodnie z tradycją najbardziej ambitni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczej. Wśród uczniów klas piątych, mimo dwukrotnej dogrywki na wszystkie pytania odpowiedzieli Adam Śliż i Jan Śliwka, zdobywając tym samym zasłużone pierwsze miejsca. Na miejscu trzecim uplasowała się Julia Heczko. Liderką klas szóstych okazała się Patrycja Lapczyk.

- Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody promujące przyrodę. Natomiast wszyscy podróżnicy dostali promocyjne materiały ufundowane przez Euroregion OLZA. Główny opiekun Krystyna Foltyn w dowód przykładnej pracy z młodzieżą odebrała z rąk przewodniczącego plakaty przyrodnicze ZG PTTK – podkreśla przewodniczący PTTK – W tym roku szkolnym planujemy jeszcze prelekcję multimedialną, wycieczki oraz punkt kulminacyjny, czyli trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Będzie więc wiele atrakcji i sporo do zobaczenia. 

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: