Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczowska Droga Krzyżowa

W naszym regionie jest tylko jedna taka góra z której widok rozciąga się na całą panoramę Beskidów, gdzie stoi papieski krzyż a sam Jan Paweł II gościł tu 22 maja 1995r. To Kaplicówka. W najbliższy piątek to właśnie na ta górę z modlitwą wyruszą wierni. To będzie już kolejna skoczowska droga krzyżowa na Kaplicówkę.

Mówią, że na skoczowskiej Kaplicówce czuć ducha wiary. To nie tylko miejsce rekreacji. Dla wielu osób to właśnie tu jest miejsce na chwilę zastanowienia i medytację nad otaczającym światem. W piątek to właśnie tutaj udadzą się skoczowianie. Co roku właśnie na to wzgórze wyruszają wierni wszystkich skoczowskich parafii.

Raz w roku skoczowskie wzgórze zmienia się w Golgotę, a wierni rozważają poszczególne stacje męki Chrystusa, wraz ze swoimi duszpasterzami ze wszystkich skoczowskich parafii katolickich. Skoczowska Droga Krzyżowa na Kaplicówkę odbywa się zawsze w ostatni piątek prze Wielkim Tygodniem. W tym roku przypada on 30 marca 2012r. W ten piątek Msza św. wieczorna w Kościele pw. Śś. Ap. Piotra i Pawła będzie odprawiona o godz. 17.00, a potem wierni udadzą się na Wilamowickie Wzgórze kolejno rozważając mękę Chrystusa.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: