Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oto najlepszy dzielnicowy. Ustronianin wygrał konkurs

Młodszy aspirant Piotr Glenc został najlepszym dzielnicowym roku 2011 w powiecie cieszyńskim.
Co roku, komisja konkursowa wybiera najlepszego dzielnicowego powiatu cieszyńskiego. W tym roku wybierano spośród reprezentantów wszystkich sześciu komisariatów z naszego terenu.
Przy ocenie kandydatów ważna była nie tylko wiedza, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Do konkursu przystępują najlepsi z poszczególnych komisariatów. Następnie są zapraszani na indywidualną rozmowę – mówi Joanna Materna – Rybińska naczelnik wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego.
Kryteriami, którymi kieruje się komisja to m.in. autoprezentacja i znajomość systemu komputerowego EKSD – czyli elektronicznej książki służby dyżurnego. Liczy się także współpraca z podmiotami takimi jak szkoły, przedszkola bo również te instytucje są polem działania dzielnicowych. Oceniane jest także udział w bezpośrednich akcjach.
 
 
Za ubiegły rok najlepszym dzielnicowym został młodszy aspirant Piotr Glenc. W policji służy od sześciu lat, dzielnicowym jest od trzech. Jestem zaskoczony wynikiem konkursu, walka była bardzo wyrównana i wygrałem chyba tylko o włos – cieszył się Glenc.
Jego rewir sięga od Ustronia Polany po centrum miasta. Jak mówi, ten teren na pewno jest spokojniejszy niż osiedla w Katowicach, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym w powiecie cieszyńskim. Oczywiście, najwięcej pracy jest w okresie, kiedy odwiedzają nas turyści.
 
 
Ale praca dzielnicowego to przede wszystkim utrzymywanie kontaktu z mieszkańcami. A także współpraca z instytucjami jak ośrodki pomocy społecznej. Myślę, że mieszkańcy kojarzą mnie jako policjanta i wiedzą, że moga się do mnie zwracać po pomoc – dodaje Glenc.
 
 
Często jest tak, że przychodząc rano do pracy, czekają już dwie trzy osoby, które chcą mi opowiedzieć o jakimś problemie – kończy Glenc.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: