Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Turcja pokazana od podszewki czyli spotkanie z Leszkiem Szczasnym

Już niebawem do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie zawita podróżnik i fotograf - Leszek Szczasny.

Autor książki „Świat na wyciągnięcie ręki” przedstawi mieszkańcom Cieszyna prezentację multimedialną zatytułowaną „Pierwszy krok do Orientu”. 

- Jeśli interesuje cię tajemniczy muzułmański świat, fascynujące tureckie krajobrazy czy niezrozumiałe dla Europejczyka arabskie zwyczaje, przyjdź koniecznie do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie na spotkanie z podróżnikiem i fotografem Leszkiem Szczasnym – zachęcają organizatorzy spotkania - 26 października 2011 r. o godz. 17.00 autor książki„Świat na wyciągnięcie ręki” przedstawi prezentację multimedialną zatytułowaną „Pierwszy krok do Orientu”. 

Jak mowi sam autor: "Pierwszy krok do Orientu" jest barwnym zapisem penetrowania Turcji, portretem wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem. 

Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX-wieczna drewniana zabudowa ottomańska, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże) podróżnik pokazuje przede wszystkim rytm zwykłego życia: od 12-milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówi o herbacianych barach, o zwyczajach meczetowych i narodowych, a także o znaczących różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą – rozśmiesza, ale też zmusza do głębokiego zastanowienia. 

- W trakcie spotkania można będzie dowiedzieć się m.in. co świadczy o wyjątkowości Stambułu i co powiedział o nim Napoleon, czy muzułmanin to synonim Araba, kiedy kobiety tureckie zyskały prawa wyborcze, w co się gra w tureckich barach i dlaczego nie ma w nich alkoholu, dlaczego Morze Czarne nie jest przyjazne plażowiczom. Prawdziwa Turcja zostanie pokazana od podszewki. Zapraszamy! -zachęca Biblioteka Miejska w Cieszynie. 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: