Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzyniec wkracza do gry!

Już w czwartek, najlepsze drużyny hokejowe na Starym Kontynencie zainaugurują nową edycję Hokejowej Ligi Mistrzów. Na lodzie pojawią się również mistrzowie Czech - HC Ocelari Trinec - dla których to trzeci z rzędu udział w tych rozgrywkach.

Podopieczni Vaclava Varadi, przed dwoma laty, doszli do półfinału, w którym przegrali z JYP Jyvaskyla (późniejszym tryumfatorem - przyp. red.) na rzuty karne. W ubiegłym sezonie Stalownicy trafili do ciężkiej grupy - z trzema skandynawskimi drużynami - i nie zdołali awansować do fazy pucharowej. A jak będzie w tym roku?

Z całą pewnością, mistrzowie Czech mają łatwiejszą grupę niż w poprzedniej edycji. Trzynieccy hokeiści, którzy do losowania przystępowali z pierwszego koszyka, trafili na HC Lausanne (SUI), Pelicans Lahti (FIN) oraz Junost Mińsk (BEL). Dla dwóch pierwszych zespołów będzie to debiut w tych rozgrywkach, a Białorusini wystąpią w HLM już po raz trzeci.

Stalownicy, w okresie przygotowawczym, rozegrali cztery spotkania towarzyskie. Na uwagę zasługuje fakt, iż dwukrotnie pewnie pokonali Kometę Brno. Najbardziej produktywnym zawodnikiem okazał się Aron Chmielewski. Reprezentant Polski, w trzech meczach, strzelił trzy gole oraz zanotował dwie asysty. Jedynym mankamentem trenera Stalowników jest kontuzja Martina Ruzicki, który ma problem z Achillesem, przez co odpocznie od hokeja na około cztery miesiące.

Trzyniec zainauguruje HLM na wyjeździe. Mistrzowie Czech wystąpią w piątek na lodzie Pelicans Lahti. Początek spotkania o godz. 18:00, a transmisja w Polsacie Sport News.

Hokejowa Liga Mistrzów 2019/20:

  • 30.08.2019 (piątek), 18:00 - Lahti vs. Ocelari Trinec
  • 1.09.2019 (niedziela), 16:00 - Junost vs. Ocelari Trinec
  • 6.09.2019 (piątek) 18:00 - Ocelari Trinec vs. Lahti
  • 8.09.2019 (niedziela) 17:00 - Ocelari Trinec vs. Junost
  • 9.10.2019 (środa) 17:00 - Ocelari Trinec vs. Lausanne
  • 15.10.2019 (wtorek) 19:45 - Lausanne vs. Ocelari Trinec

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: