Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

“Letnisko Cieszyn”, czyli jak promowano Cieszyn przed stu laty

30 sierpnia o godz. 17.00 w Książnicy Cieszyńskiej w ramach cyklu „Cymelia i osobliwości” odbędzie się spotkanie zatytułowane “Letnisko Cieszyn”, czyli jak promowano Cieszyn przed stu laty.

Już w najbliższy piątek (30.08.) w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się spotkanie zatytułowane “Letnisko Cieszyn”, czyli jak promowano Cieszyn przed stu laty, dzięki któremu dowiemy się jak powstała idea poprawy kondycji gospodarczej i promocji miasta Cieszyn w połowie lat dwudziestych XX wieku. Pełniący w latach 1927-1929 funkcję burmistrza ks. Józef Londzin oświadczył, że dążyć będzie do tego, by Cieszyn stał się letniskiem i uzdrowiskiem.

Założony został Komitet Letnisko Cieszyn, którego kancelaria zwana Biurem Popierania Ruchu Obcych w Cieszynie miała za zadanie zajmować się wytwarzaniem i kolportażem materiałów promujących miasto i jego atrakcje oraz pośredniczeniem w wynajmowaniu miejsc noclegowych. Wydanie prospektu pod nazwą Letnisko-Cieszyn oraz kartek pocztowych ozdobionych widokami Cieszyna miały zachęcać przyszłych turystów do wizyty w mieście. Prelegentem piątkowego spotkania będzie Krzysztof Kleczek. - Zaprezentowane zostaną materiały pochodzące w całości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej i związane z osobą Tadeusza Regera, który w okresie międzywojennym był członkiem cieszyńskiego wydziału gminnego. Drukowane materiały promocyjne: ulotki, koperty są częścią zespołu archiwalnego o nazwie Teki Regera. Publikacja Letnisko Cieszyn pochodzi z kolei z księgozbioru Tadeusza Regera. Obiekty te w wersji cyfrowej są udostępnione na stronie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej – informują organizatorzy.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: